//
گروه مهندسی آی کن،اتوماسیون اداری،حسابداری تعهدی،BPMS

افتتاح سامانه رصد فرامین رییس‌جمهور توسط دکتر ابتکار

به گزارش روابط عمومی گروه مهندسی آی کن از همایش بزرگ نظام اداری کشور، سرکار خانم دکتر ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور در پایان سخنرانی خود سامانه “رصد استعلام و پیگیری پی نوشت ها و فرامین رئیس جمهور” را افتتاح کرد و این سامانه از امروز رسما آغاز به کار کرد. شایان ذکر است این سامانه که برای اولین بار در کشور و در راستای تحقق دولت الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد توسط گروه مهندسی آی کن تولید شده است.
این سامانه به منظور نظارت مستمر، مستقیم و موثر بر فرآیند ابلاغ دستورها و فرامین رئیس جمهور و در راستای ایجاد یک بانک اطلاعاتی و مدیریت صحیح و جریان دائمی اطلاعات ایجاد شده است.
سامانه رصد استعلام و پیگیری پی نوشت ها و فرامین رئیس جمهور روشی جهت مکانیزه کردن و کنترل فرآیند اعلام دستورات رئیس جمهور به وزارتخانه ها و سازمان ها می باشد که منجر به بهینه سازی و افزایش بهره وری می گردد. در این سامانه امکان رصد دقیق فرآیند وجود دارد، به این صورت که میتوان مشاهده نمود دستور در کدام مرحله و در کارتابل کدام مدیر قرار دارد و در کدام مرحله چه اقداماتی و توسط چه کسی بر روی آن انجام شده است. همچنین میتوان برای افرادی که کارشان را در بازه ی زمانی مقرر انجام نداده اند پیامی مناسب ارسال کرد.
پیش بینی می شود سامانه رصد در کنار اتوماسیون اداری سازمان محیط زیست کشور که آن هم توسط گروه مهندسی آی کن تولید شده است چابکی و شفافیت را تا حدود بسیار زیادی ارتقا بخشد و یک نمونه موفق از اجرا و تحقق دولت الکترونیک در کشور باشد.

لینک منابع:

سایت سازمان حفاظت محیط زیست

سایت ایسنا