//

طرح تحول اداری تبلور همکاری بخش خصوصی با دولت 

گروه مهندسی آی کن،اتوماسیون اداری،حسابداری تعهدی،BPMS

اجلاس هم‌اندیشی مدیران فناوری اطلاعات و دبیرخانه‌های نظام اداری کشور که از روز یکشنبه ۱۶ آبان آغاز شد و تا ۱۷ آبان ادامه داشت با حضور ملکی تبار رئیس مرکز فناوری اطلاعات ، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری ، حسین ملایجردی، مدیرکل دبیرخانه مرکزی نهاد ریاست جمهوری و ناصر علی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و اصغر رضا نژاد، دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و دیگر مدیران فناوری اطلاعات وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی در سالن اجلاس سران برگزار شد.

سعادت به‌عنوان نخستین سخنران مراسم اختتامیه اجلاس هم‌اندیشی مدیران فناوری اطلاعات و دبیرخانه‌های نظام اداری کشور، با اشاره به اینکه سال جاری به‌عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده است، گفت: ابتدای انقلاب اسلامی امام راحل بر واگذاری امور مردم به مردم تاکید داشتند اکنون هم مقام معظم رهبری با تدوین و ابلاغ سیاست کلی اقتصاد مقاومتی نیز همین رویکرد را دارند. محورهای کلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بر تکیه اقتصاد بر دوش مردم تاکید دارد، تبلور مردم نیز در بخش خصوصی است که با فعالیت و تلاش خود چرخه اقتصاد کشور را می‌چرخاند.

او با اشاره به پیشرفت سریع طرح تحول مکاتبات اداری ظرف مدت یک سال، گفت: هرچند رشد و توسعه این طرح سرعت بالایی داشت اما همچنان باید به روند توسعه‌ای خود ادامه دهد تا تمام انتظارات را برآورده سازد. تعریف فرآیندهای جدید و بهینه‌سازی فرآیندهای موجود، ارائه سرویس‌های جدید و رشد و توسعه طرح نیز در ادامه این راه قرار دارد.

سعادت در ادامه ضمن قدردانی از مدیریت و تصمیم‌گیری هوشمندانه رئیس مرکز فناوری اطلاعات ، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری گفت: آقای ملکی تبار طی یک تصمیم هوشمندانه با استناد به تمام اسناد بالادستی به بخش خصوصی اعتماد کردند و علاوه بر اعتماد فرصت حضور و مشارکت در این طرح را به بخش خصوصی دادند. زیرساخت شبکه، نرم‌افزار، پروتکل تعامل نرم‌افزارها را همه بخش خصوصی تامین می‌کند این تبلور کامل اقدام و عمل است که جا دارد قدردان نگاه و مدیریت صحیح رئیس این مرکز باشیم.

لازم به ذکر است که گروه مهندسی آی کن در این اجلاس، دست آورد های خود در حوزه مدیریت فرآیندهای کسب و کار ICAN BPMS  را ارائه نمود است که مورد استقبال حضار و مشارکت کنندگان قرار گرفت.