//

نرم افزار کارگزینی و صدور احکام چه نقشی در مدیریت منابع انسانی دارد ؟

کارگزینی ، کارگزینی چیست ، شرایط کار کارگزینی ، تعریف کارگزینی ، حکم کارگزینی ، نرم افزار کارگزینی و صدور احکام ، صدور احکام کارگزینی ، احکام کارگزینی ، کارگزینی آنلاین ، کارگزینی رایگان ، سیستم کارگزینی ، نرم افزار کارگزینی ، نرم افزار منابع انسانی

احتمالا تا به حال با این سوال روبرو شده اید که کارگزینی چیست ؟سیستم کارگزینی چیست؟ سیستم اطلاعات منابع انسانی یا کارگزینی (HRIS) ، یک نرم افزار کامپیوتری است که کارفرمایان شرکت ها و سازمان ها در اختیار دارند تا اطلاعات و عملکرد منابع انسانی خود را مدیریت کنند. سیستم کارگزینی قابلیت نگهداری پرونده های استخدامی کارکنان شرکت ها و سازمان ها را دارد و کارفرمایان با استفاده از این سیستم می توانند اطلاعات و معیارهای جذب کارکنان را جمع آوری کرده و عملکرد آنها را مدیریت کنند. به عبارتی وقتی شرکت ها ایجاد می شوند به نیروی انسانی نیاز دارند بنابراین باید اطلاعات منابع انسانی خود را جمع آوری کرده، نگهداری و مدیریت کنند از این رو به نرم افزار کارگزینی و صدور احکام کارگزینی همچنین به آشنایی با شرایط کار کارگزینی نیاز دارند.
نرم افزار کارگزینی دارای مزایای فراوانی است. به عنوان مثال مدیران می توانند گزارش های خوبی درباره حضور و غیاب کارکنان، شناخت نیروهای انسانی خود و.. آماده کنند. سیستم مدیریت اطلاعات منابع انسانی یا همان احکام کارگزینی تمام اطلاعات منابع انسانی مانند جزئیات شیوه های استخدامی، متقاضیان شغل، شاخص روزانه شغل ها، ارزیابی عملکرد سالانه کارکنان، اقدام های انضباطی، اطلاعات مربوط به حقوق و پاداش های انگیزشی و … را در یک پایگاه داده نگهداری می کند.
اطلاعات کارکنان یکبار در نرم افزار کارگزینی وارد می شود و تنها در صورت نیاز بروزرسانی می شود، مثلا وقتی آدرس کارمند تغییر می کند. با این سیستم دقت بالا می رود و هزینه ها را کاهش می دهد. مهمتر اینکه این سیستم می تواند رویدادها مانند بررسی عملکرد و دیگر اقدام هایی که باید سر موقع انجام شود را اعلام کند.
با این سیستم کارفرما می تواند گزارش های دقیقی از کارکنان خود را تهیه و حتی برای بودجه سالانه برنامه ریزی کند. حتی در برخی موارد اگر کسب و کاری به دنبال نیروی جدید است، می تواند از طریق کارگزینی رایگان زمینه استخدام در موقیعت جدید را با توجه به مهارت های خاص تعریف شده برای آن شغل از داخل شرکت و سازمان و یا خارج از آن فراهم کند. مدیر می تواند به راحتی با مشاهده اطلاعات لازم مانند محل زندگی، میزان تحصیلات، مهارتهای فنی و حرفه ای و … در انتخاب نیروی مورد نظر تصمیم گیری کند. کارکنان از داخل شرکت و سازمان و یا متقاضیان بیرون از شرکت نیز می توانند رزومه ارسال کنند.
همانطور که گفته شد تعریف کارگزینی ، حکم کارگزینی و … یکی از نیازهای ضروری کسب و کارها است ولی چرا باید شرکت و سازمانی سیستم کارگزینی قوی داشته باشد؟
در پاسخ میتوان گفت هر شرکت و سازمانی باید سیستم کارگزینی متناسب با نوع کسب و کار خود انتخاب کند و گزینه های لازم آن را داشته باشد. به عنوان مثال اگر شرکتی در زمینه فروش فعالیت دارد و فروشنده استخدام می کند باید سیستم مطابق با این فعالیت داشته باشد. از سوی دیگر سیستم کارگزینی باید قابلیت رشدی همپای شرکت را داشته باشد، چرا که شرکتی که اکنون تعداد کمی کارمند دارد اما با رشد شرکت و کسب و کار به کارکنان بیشتری نیاز پیدا خواهد کرد.
برخی سیستم های کارگزینی تنها بخشی از آنچه یک شرکت و سازمان نیاز دارد را انجام می دهد این درحالی است که یک سیستم قوی کارگزینی باید بتواند کارهای بیشتری را برای شرکت انجام دهد. به عنوان مثال باید قابلیت اتصال و ادغام با سیستم های دیگر شرکت و کسب و کار مانند حقوق و دستمزد ، تردد و … را داشته باشد، چرا که اگر سیستم کارگزینی بروزرسانی شود ولی بقیه سیستم ها بروزرسانی نشود شما از داشتن یک سیستم یکپارچه محروم هستید.
حال باید پذیرفت یک نرم افزار کار آزموده در حوزه منابع انسانی تا حدود زیادی می تواند دغدغه های سازمان را در حوزه پرسنلی مرتفع نماید.

آشنایی با نرم افزار کارگزینی آی کن

مطالب مشابه:

نرم افزار کارگزینی و صدور احکام چه نقشی در مدیریت منابع انسانی دارد ؟
مطالعه اين مطلب را به ديگران پيشنهاد بدهيد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *