27 مارس 2018 اخبار آی کن0 نظر
افزایش رضایت مشتری و سود با مدیریت موجودی انبار

افزایش رضایت مشتری و سود با مدیریت موجودی انبارافزایش رضایت مشتری و سود با مدیریت موجودی انبار

اکثر کسب و کارهایی که راه اندازی می شوند چیزی برای عرضه به مشتری دارند حال این می تواند محصول تولیدی خود کسب و کار باشد، می تواند ارائه خدمات باشد ،می تواند خرده فروشی، عمده فروشی باشد و یا اینکه برای تولید محصول خود نیاز به مواد اولیه ، قطعات و … داشته باشد و همه این کسب و کارها برای نگهداری آنها به انبار نیاز دارند و باید حساب و میزان آنها را داشته باشند. در این میان آنچه مهم و ضروری به نظر می رسد این است که این کسب و کارها به چه میزان از موجودی های خود اطلاعات کافی دارند.

همانطور که بارها گفته شده است لیست کردن موجودی انبار برای تولید و یا فروش به صورت دستی معایب زیادی مانند صرف زمان زیاد، صرف کاغذ، احتمال خطا، تقلب و … دارد بنابراین این روزها کمتر کسب و کاری را می توان یافت که از این روش استفاده کند و آنها به راه اندازی سیستم های الکترونیکی اقدام کرده اند. اما چرا؟ داشتن موجودی و انبار به صورت سیستماتیک چه اثراتی در بر دارد. نرم افزار مدیریت موجودی ابزاری است برای جلوگیری از خرابکاری محصولات، حذف اشتباه ها و خرابی های پرهزینه.

اهمیت مدیریت موجودی انبار

امروزه رضایت مشتری حرف اول را می زند اگر کسب و کارها رضایت مشتری خود را جلب نکنند از این رو آنها را از دست می دهند و جذب مشتریان جدید نیز به آسانی صورت نخواهد گرفت بنابراین وقتی موجودی انبار به درستی انجام شود این مشتری است که بیش از همه رضایت خواهد داشت و وقتی دنبال محصول و خدماتی است و به لحظه دریافت کند این رضایت به ادامه روند خرید مشتری می انجامد و این یعنی سود برای آن کسب و کار. حال اگر مدیران نتوانند نیازهای مشتری را بسنجند و به همان میزان تقاضا موجودی انبار خود را تکمیل نکنند از این رو میدان را به رقبا واگذار می کنند و مشتریان خود را از دست می دهند و متضرر می شوند.

نرم افزار مدیریت موجودی و انبار

وقتی کسب و کاری دارای نرم افزار مدیریت موجودی و انبار باشد به راحتی می تواند نه تنها نیاز مشتریان خود را تامین کند، بلکه می تواند کارمندان خود را که با مشتریان در ارتباط هستند را راضی نگه دارد. وقتی مقدار موجودی مناسب باشد، برای رضایت مشتری و سرمایه گذار بسیار مهم است. مشتریان دنبال محصول نو هستند و این بخش با سفارش های خرید مطابق با نیاز مشتریان عملی خواهد شد و اینجا باز نرم افزار مدیریت موجودی انبار حرف نخست را می زند چرا که با برنامه ریزی و پیش بینی می توان این بخش از کار را برآورده کند.

کسب و کارهایی که دارای نرم افزار مدیریت موجودی و انبار هستند دارای سه مزیت کلیدی هستند:

  • اول اینکه موجودی بهینه سازی می شود می توان به محصول و اهداف استفاده از آن دسترسی داشت.
  • دوم اینکه دیدگاهی خوب از موجودی برای تامین شرکای زنجیره ای به مدیران کسب و کارها می دهد.
  • سوم اینکه می توان در گزارش های مالی موجودی دقیق را اعلام کرد. به عبارتی مقدار موجودی می تواند بخش مهمی از دارایی های اعلام شده باشد و تنها راه موثر برای اطمینان از صحت مالی در گزارش های شرکت است.

نرم افزار مدیریت موجودی و انبار قابلیت مرتب سازی سفارش ها، مدیریت موجودی، پیگیری تحویل و … دارد از این رو می تواند برای تصمیم گیری در کسب و کار ها به صورت هوشمندانه به صورت موثر عمل کند و رضایت مشتریان و سود کسب و کار را در پی داشته باشد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *