29 آگوست 2017 اخبار فناوری اطلاعات0 نظر
اپل قانون تحریم را اشتباهی فهمیده

اپل قانون تحریم را اشتباهی فهمیده

به‌زودی محدودیت در اپ‌ استور برداشته می‌شود؟

اتوماسیون اداری , حسابداری تعهدی , سیستم اتوماسیون اداری , حسابداری , apple

فناوری اطلاعات > نرم افزار – در حالی که اپل برای زنده ماندن درچین، اپلیکیشن‌های فیلترشکن را از اپ استور حذف کرده و به نفع دولت کمونیست گام برداشته است، در ایران اپلیکیشن‌هایی که باعث رشد اپل در ایران می‌شود را از اپ استور حذف کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، «تیم وُرستال» در فوربس داستان بستن اپ های ایرانی در اپ استور را کمدی سیاهی خوانده و از اپل پرسیده که اگر به دلیل تحریم اپ های ایرانی را حذف کرده، پس چرا این کار را در سالهای اخیر انجام نداده است؟ و الان یادش افتاده که چنین کاری را انجام دهد؟

وی یادآوری می کند شاید اپل نتوانسته به خوبی معنای تحریم دولت امریکا را بفهمد و قانون را اشتباه فهمیده است.

بخش OFAC در وزارت خرانه داری در پاسخ به یک توسعه دهنده ایرانی تاکید کرده است که بر اساس بند 560.204 قانون تحریم ITSR صدور تکنولوژی و سرویس به ایران منع شده است. این نهاد در جای دیگری می گوید با وجود ممنوعیت های گسترده انواع خاصی از اقلام، فعالیت هایی وجود دارد که افراد آمریکایی مجازند در بخش نرم افزاری تحت مجوز عمومی وزاتر خانه و بر اساس لایسنس D-1 با ایران به فعالیت خود ادامه دهند.

لایسنس مذکور را به طور کامل در اینجا بخوانید.

در این لایسنس گفته نشده است تمام اپلیکیشن ها منع شده اند و بنابراین ایران می توان با استدلال به چنین ماده ای اقدام اپل را غیر قانونی دانست.

بنابراین اپل تفسیر غلطی از قانون کرده و ایران نیز اعلام کرده است از طریق قانونی سوء تعبیر را رفع خواهد کرد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *