30 ژانویه 2018 اخبار آی کن0 نظر
کدام شرکت بهترین نرم افزار bpms را تولید کرده است؟ معیار ما برای خرید bpms چه باید باشد؟

کدام شرکت بهترین نرم افزار bpms را تولید کرده است؟ معیار ما برای خرید bpms چه باید باشد؟

بهترین نرم افزار bpms

امروزه از این که نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کار BPMS در امر مدیریت فرایندها به سازمان ها و شرکت ها کمک کرده و کارایی آن را افزایش می دهد، شکی نیست ولی این نرم افزارها از طرق مختلف به سازمان ها در بهبود مدیریت فرایند کسب وکار کمک می کنند. برخی از این نرم افزارها بر روی جریان های بصری کارهای سازمان متمرکز می شود و برخی دیگر بر روی اسناد و فرم های دیجیتالی و برخی دیگر بر روی نظارت و ردیابی هر مرحله از فرایند تمرکز می کند. بنابراین اینکه انتخاب درست سیستم مدیریت فرایند کسب و کار به فاکتورها و فرایندهای شرکت و سازمان مربوطه ارتباط مستقیمی دارد. اگر سازمان ها و شرکت ها مدیریت فرایند کسب و کار خود را به درستی درک و شناسایی کرده باشند باید مطابق با آن نرم افزار bpms را انتخاب کنند. بدیهی است نرم افزار مدیریت کسب و کار رایگان يا bpms رایگان نمی تواند همراه خوبی برای طی مسیری طولانی در سازمان باشد.

همانطور که گفته شد بازار نرم افزار bpms پیچیده است و همین موضوع تحقیق در مورد bpms را سخت و بهترین نرم افزار bpms را سخت تر می نماید ، چرا که محصولات مختلفی با قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی ارائه می شود؛ از سوی دیگر نیازهای کسب و کارها هم ساده نیست بنابراین باید در انتخاب نرم افزار دقت زیادی کرد تا مطابق نیازهای سازمان باشد.

اول اینکه سازمان باید اطمینان داشته باشد که به سیستم bpms نیاز دارد. یقینا دانلود رایگان نرم افزار bpms و استفاده سطحی از یک نرم افزار سطح پایین نمی تواند در نیاز سنجی تاثیر درستی داشته باشد. سازمان باید اطمینان حاصل کند که مشکل سازمان با راه اندازی این نرم افزار حل می شود بنابراین باید نرم افزار bpms دقیق مدیریت فرایند کسب و کار خود را پیدا کند.
اول باید مدیران بدانند که داده های سازمان شما کجا قرار دارد. آیا اطلاعات سازمان به صورت پراکنده و در چندین سیستم متفاوت است. آیا تنها راه انجام کارهای سازمان صفحات اکسل است . امکان ارتباط سیستم ها با هم وجود ندارد و این سیستم ها با هم سازگاری ندارند تا با هم تبادل اطلاعات کنند. و اینکه شرکت و سازمان چه میزان مشکل دارد حتی اگر چند مشکل خاص دارد نیاز است که نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار راه اندازی شود و باید سازمان در این زمینه سرمایه گذاری کند. بطور کل سیستم های افقی مجموعه دچار خطا هستند يا سیستم های عمودی ، هر چند نرم افزار bpms کمک مي کند حتی نرم افزار های عمودی ارتقا پیدا کنند اما پر واضح است رسالت اصلی نرم افزار bpms صرفا نرم افزار های افقی و فرایند های سازمان است.

علائمی که یک سازمان نیاز به نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار دارد زیاد است. برخی بر استانداردسازی نرم افزار تمرکز می کنند درحالی یک نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار باید انعطاف پذیر باشد تا بتواند انواع سفارش سازی های سازمان را پاسخگو باشد. از سوی دیگر باید بتواند با سرعت بالا و مطابق نیاز های سازمان عمل کند.
اگر شرکت و سازمانی دارای داده های سازمان دهی نشده است و غرق در بی نظمی ناشی از اطلاعات و داده های زیاد است باید نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار را راه اندازی کند، چرا که می توان با داشتن پایگاه، داده ها را سازماندهی و تنظیم کرد. این ویژگی این امکان را به سازمان ها می دهد تا بتوانند گزارش خوبی از سازمان تهیه کنند. می توانند با این ویژگی که نرم افزار انتخابی دارد، گزارش های تحلیل خوبی تهیه کنند.
اگر در سازمان نیاز به سیستم ها و نرم افزارهای چندگانه نیاز است، باید نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کاری انتخاب کرد که بتواند همه اینها را به هم متصل کند به عبارتی یک همگرایی با اتصال ایجاد کند تا بتوان به راحتی با در ارتباط بودن سیستم کارایی سازمان را بالا برد.

نرم افزار bpms که برای خرید انتخاب می شود نه تنها باید پتانسیل حل مشکلات سازمان را داشته باشد باید دارای ویژگی های بالقوه نیز باشد تا در صورت نیاز در آینده بتوان از آن ویژگی ها استفاده کرد.
اگر مدیران در سازمان به دنبال تدوین بودجه هستند قطعا به اطلاعات زیادی برای تنظیم آن نیاز دارند بنابراین باید سیستم بتواند پاسخگوی نیاز این بخش مدیران باشد.

سازمان ها در خرید نرم افزار باید به این نکته توجه کنند که سرعت انجام کار این سیستم چقدر است، آیا bpms رایگان جوابگوی نیاز فعلی و آینده سازمان می باشد ؟ و در کل این انتخاب باید جوابگوی نیاز سازمان باشد بنابراین باید به زمان استقرار و مدت زمان پروسه ها و مهمتر از همه به پشتیبانی و توسعه نرم افزار توجه کنند. بدیهی است یک نرم افزار قفل شکسته یا bpms رایگان نمی تواند جواب گوی نیاز فردای سازمان باشد، ما به شما پيشنهاد مي کنيم با bpms آی کن ، اولین و قوی ترین نرم افزار bpms ایران آشنا شوید.

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *