27 می 2018 اخبار آی کن0 نظر
تهدیدات امنیتی کسب و کارها کدام اند؟

فناوری اطلاعات و داده ها یکی از مولفه های اصلی هر کسب و کاری است و اگر این اطلاعات تهدید شوند می تواند به تنهایی منجر به توقف یک کسب و کاری شود. تهدیدات صورت گرفته به شبکه و داده ها نشان می دهد که بیشتر به دلیل اشتباه های غیرعادی کاربران و کارکنان کسب و کارها بوده است. همه می دانیم که امروزه حملات به اطلاعات و داده های شرکت ها روز به روز در حال افزایش است از این رو شرکت ها به صورت اپیدمی در حال مقابله با این تهدید ها هستند. چون اگر شرکت ها و کسب و کارها به مقابله با تهدیدها و حملات نپردازند اطلاعات آنها به بیرون نشت پیدا می کند از این رو باید کسب و کارها تهدیدها را بشناسند و مفهوم آسیب پذیری ها را درک کنند که مهاجمان به راحتی در اثر اشتباه هایی که روی می دهد می توانند به شرکت ها نفوذ کنند. آسیب پذیری کسب و کارها و شرکت ها بیشتر شامل انتخاب رمز عبور بسیار ساده و ضعیف ، پیکر بندی نادرست سیستم های بکار گرفته شده در کسب وکار، کاربران غیرمتخصص، نبود اقدام های امنیتی کافی ، اجازه دادن به کارکنان شرکت ها به استفاده از دستگاه های شخصی خود مانند لپتاپ و تلفن همراه و … برای کار است. هر روز می شنویم که داده های کسب و کارها بزرگ در دنیا به سرقت رفته و یا پاک شده و صدمات و خسارت های جبران ناپذیری به کسب وکارها وارد کرده است از این رو باید کسب و کارها این نوع حوادث را هشدار بدانند بنابراین مدیریت امنیت سازمانی می تواند به کاهش خطاهای کاربران داخلی و خارجی و یافت نقاط آسیب پذیری شبکه ها منجر شود.

مدیریت امنیت داده

مدیریت امنیت داده ها در شرکت ها نیازمند رویکرد مناسب برای مدیریت داده ها و مدیریت آسیب پذیری و طبقه بندی تهدیدهای موجود برای داده ها است و با محدود کردن دسترسی ها به اطلاعات به منابع داخلی و خارجی سازمان است. اما تهدیدهای اصلی کسب وکارها کدام هستند؟ در پاسخ باید گفت آسیب پذیری و تهدیدهای کسب و کارها شامل 4 آسیبپذیری اصلی است.

آسیب پذیری های سخت افزاری

اولین آسیب پذیری ، آسیب پذیری سخت افزاری است. ذخیره سازی بدون حفاظت در یک سیستم سخت افزاری می تواند منجر به آسیب پذیری کسب وکار شود. البته در این میان باید به گواهی امنیت سخت افزارهای خریداری شده توجه کرد. علاوه بر گواهی امنیتی برای رمزگذاری داده ها و کنترل دسترسی باید مدیران مراقب باشند تا کارکنان از دستگاه های خود مانند لپ تاپ، تلفن همراه و … برا ی کار استفاده نکنند تا بتوان جلوی آلوده شدن دیگر دستگاه های سازمان و کسب و کار را گرفت.

آسیب پذیری های نرم افزاری

تهدیدهای نرم افزاری یکی دیگر از تهدیدهای کسب وکارها است. باید شرکت ها و سازمان ها دقت کنند قبل از استفاده نرم افزار آن را به دقت آزمایش کنند و مطمئن شوند آلوده نیست و دارای گواهی امنیتی است و یکی از راه های مناسب تهیه نرم افزار از شرکتها و فروشنده های معتبر است.

آسیب پذیری های شبکه ای

تهدید بعدی ، خطرات شبکه است. مدیران باید از شبکه کسب وکار خود محافظت کنند زیرا بدون حفاظت ، سیستم حساس به آسیب پذیری خواهد شد . از سوی دیگر باید داده ها بین کانال های ارتباطی به صورت رمزگذاری رد و بدل شوند . باید اسکن آسیب پذیری شبکه فراموش نشود تا مطمئن شوند که رمزگذاری مناسب تنظیم شده است. تنظیمات امنیتی باید به درستی پیکربندی شده باشد و آسیب پذیری ها مورد توجه قرار بگیرد.

آسیب پذیری های سایبری

حملات سایبری چهارمین تهدید کسب و کارها است . حملات سایبری و تغییر یک کد مخرب، می تواند داده های و کد سیستم را تغییر دهد البته بایدگفت مجرمان بیشتر به دنبال نرم افزارهایی هستند که بدون گواهی نامه امنیتی هستند و در کسب و کارها از آنها استفاده می شود . از سوی دیگر در کسب وکارها رمزهای ضعیف و ساده، رمزهای قدیمی، گواهی های منقضی شده نرم افزارها و بروزرسانی نشدن می تواند منجر به آسیب پذیری کسب وکارها شود.

البته باید کسب و کارها یک موضوع را فراموش نکنند و آن آموزش کارکنان به حفاظت از داده ها و اطلاعات شرکت ها است. کارکنان باید یاد بگیرند که رمزهای قوی انتخاب کنند. ای میل های ناشناس را باز نکنند. در هر صور کسب و کارها باید هوشیار باشند و اقدام های امنیتی و حفاظتی را بکار ببرند تا از تهدیدهای و حملات سایبری در امان باشند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *