18 اکتبر 2017 اخبار آی کن0 نظر
جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات

جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات

26 مهرماه 96
با سخنرانی کارآفرین برتر
مهندس صادقی (یکی از بنیان گذاران ICAN)

همایش افتتاحیه پنجمین جشنواره ملی افتا

پنجمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات با یاد دکتر مهدی برنجکوب همزمان با چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف ارتقای سطح آگاهی عمومی در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات، کشف و پرورش استعدادهای جدید در این حوزه، رشد و توسعه ایده‌های نوین در عرصه امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات با مشارکت سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات کشور در پاییز و زمستان ۹۶ در چند مرحله در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار گردید.

این جشنواره، رویدادی ترویجی در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات است که به صورت سالیانه در دانشگاه صنعتی اصفهان با محوریت مرکز تخصصی آپا برگزار می‌گردد. این رویداد ملی شامل مسابقه CTF، رویداد کسب و کار نوافتا، ماراتن افتا، کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی و نمایشگاه ترویجی امنیت فضای تبادل اطلاعات می‌باشد.

همایش افتتاحیه پنجمین جشنواره ملی افتا

کسب و کار نوافتا

در این مسابقه، شرکت کنندگان ایده‌های نوآورانه خود در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات را ثبت می‌نمایند. ایده‌های شرکت‌کنندگان از سوی کمیته داوری جشنواره بررسی و ایده‌های برگزیده با راهنمایی مربیان جشنواره تکمیل می‌گردد و شرکت‌کنندگان در نهایت با در نظر گرفتن نظرات داوران در مرحله نهایی جشنواره، ارائه نهایی خود را عرضه خواهند کرد. تیم ها در مرحله نهایی جشنواره یک غرفه در نمایشگاه ترویجی افتا خواهند داشت. نمونه اولیه طرح، طرح کسب و کار و تیم مورد نیاز برای پیاده‌سازی و تجاری‌سازی این طرح از جمله مواردی است که در داوری نهایی مد نظر قرار خواهد گرفت. 3 طرح برتر انتخاب و ضمن دریافت جایزه ویژه، تسهیلات لازم به منظور راه اندازی یک کسب و کار نو در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات برخوردار خواهند شد.

مسابقه فتح پرچم

یکی از جذاب‌ترین مسابقات دانشگاهی، مسابقه فتح پرچم (CTF) است. مسابقات CTF یک مانور شبیه‌سازی‌شده در فضای سایبری محسوب می‌گردد که در آن متخصصین امنیت اطلاعات به مقابله یا یکدیگر می‌پردازند. در این دسته از مسابقات یک سری چالش در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود تا مهارت آن‌ها مورد ارزیابی قرار بگیرد.

مسابقه فتح پرچم مرکز تخصصی آپا دانشگاه صنعتی اصفهان با هدف شکوفایی و رشد استعدادهای جوان در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات برگزار می‌گردد. دراین مسابقه سعی بر این دارد، در کنار این‌که یک مسابقه جذاب برای افراد آشنا به این زمینه فراهم کند، با ارائه سوالات طبقه‌بندی شده از آسان به سخت، افرادی که با این مباحث آشنایی کمی دارند را نیز در نظر گرفته و به بهبود سطح علمی کشور در زمینه امنیت فضای تبادل اطلاعات کمک نماید.

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *