2 ژوئن 2018 اخبار آی کن0 نظر
چه چیز باعث گسترس کلود شده است؟

رایانش ابری Cloud Computing

در مقالات قبلی گفتیم رایانش ابری که در آن ابر استعاره از اینترنت و هم مخفی ماندن پیچیدگی ها از دید کاربر است؛ در کل شیوه هایی از محاسبات کامپیوتری در فضایی است که به کاربر امکان می دهد بدون نیاز به تخصص و یا کنترل زیر ساخت های فناوری به سرویس های مبتنی بر فناوری در بستر اینترنت دسترسی داشته باشد. مثلا مایکروسافت مجموعه ای از برنامه های تحت وب به نام “آفیس آنلاین” که شامل نسخه های آنلاین برنامه های اکسل، ورد و پاور پوینت است را عرضه می کند که قابلیت دسترسی به این مجموعه بدون نیاز به نصب بلکه از طریق اتصال به اینترنت وجود دارد. این نمونه ای نام آشنا و احتمالا بسیار کاربردی از کلود است؛ طوری که همه ی ما گاهی نیاز به اجرای فوری فایل های متنی، پاورپونت و یا اکسل داشته ایم و نخاستیم که زمان را صرف نصب آن نمایم.

 

چه چیز باعث ترغیب و گسترس کلود شده است؟

کلود مدیریت شده است:

یکی از مهمترین ویژگی های کلود در این است که، سرویس ارایه شده توسط اشخاص یا شرکت های دیگر که شما از آن ها استفاده می کنید، به طور کامل مدیریت شده و در دستتان قرار گرفته است. به طور مثال اگر شما از سرویسی مثل اسناد گوگل استفاده می کنید، هیچ نگرانی خاصی بابت خرید امتیاز استفاده از نرم افزار پردازش کلمه نخواهید داشت و علاوه به این نرم افزار مذکور همیشه به روز خواهد بود. دیگر مورد این است که بابت ویروس ها و بدافزار ها دیگر نگرانی نخواهید داشت و اطلاعاتی که در فضای ابری نگه داری می شوند امنیت بالایی دارند و شرکت ارائه دهنده متعد است که امنیت شما را تا حد قابل قبول و بالایی تامین نماید و فایل مخربی به آن ها آسیب نرساند. همچنین کاربران هیچ نگرانی در رابطه خرابی نرم افزار، مشکلات پردازشی و مشکلات رایجی که برطرف کردن آن وقت زیادی از کاربران عادی می گیرد، و اغلب کاربران از این موارد نگرانند نخواهند داشت.

 

کلود بر اساس تقاضا است:

سرویس های ابری بر اساس تقاضای مشریان ارائه می شوند و می توان با خرید اشتراک از آن ها استفاده کرد. خرید خدمات ابری اساسا به خرید مواردی مثل برق و یا خدمات تلفن مشابه است. گاهی اوقات خدمات ابری به صورت رایگان هم ارائه می شوند و در برخی موارد برای استفاده از این سرویس ها باید هزینه پرداخت کرد. به عنوان نمونه سرویس ایمیل هات میل به صورت رایگان ارائه می شود و درامد مورد نیاز خود را از راه تبلیغات به دست می آورد. همانطور که گفته شد دیگر خدمات پردازش ابری درست همانند برق مصرفی خانه تان، بر اساس میزان مصرف شما هزینه دریافت می شود و این می تواند پوئن مثبتی برای مشتری خدمات باشد که بیش از نیاز هزینه پرداخت نکند. این ویژگی باعت می شود کلود برای موارد غیر قابل پیش بینی یک گزینه ایده آل باشد این بدین معنی که شما برای انجام بسیاری از کارها، هیچ نگرانی از قبیل موارد فنی و سایر موارد که ذکر شد نخواهید داشت.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *