13 ژانویه 2018 اخبار آی کن0 نظر
راه اندازی سیستم حقوق و دستمزد مکانیزه چه دستاوردهایی را برای سازمان به ارمغان خواهد آورد ؟

راه اندازی سیستم حقوق و دستمزد مکانیزه چه دستاوردهایی را برای سازمان به ارمغان خواهد آورد؟

حقوق و دستمزد ، نرم افزار حقوق و دستمزد ، حقوق و دستمزد در حسابداری ، حقوق و دستمزد چیست ، حقوق و دستمزد سال 97 ، حقوق و دستمزد رایگان ، حقوق وزارت کار ، سیستم حقوق و دستمزد ، حقوق سال 97

احتمالا براي برخی از افرادی که به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کرده اند سوال باشد حقوق و دستمزد چیست؟ يا حقوق و دستمزد سال 97 چه تاثیری بر بهره وری کسب و کار دارد؟ يا تعيين حداقل حقوق سال 97 چه چالش هایی را برای سازمان به دنبال خواهد آورد؟ حقوق کارکنان و برآورد های مالی اولین مرحله از هر کسب و کاری است. حقوق و دستمزد(Payroll) پرداخت هزینه ای است که برای جبران فعالیت های کارمندان و کارگران در شرکت، سازمان و یا هر کسب و کار کوچک و بزرگی پرداخت می شود. دستمزد، پرداختى است كه مبناى محاسبه آن ساعت و بیشتر به کارگران مربوط است. حقوق نیز پرداخت‌هايى است كه ماهانه محاسبه و پرداخت می شود و بیشتر مربوط به كارمندان است. البته حقوق تخصیصی برای برای هر کارمند شامل مزایا (حقوق مبنا، فوق العاده شغل، عائله مندی، فوق العاده محل خدمت،فوق العاده جذب و …) است. موارد کسور نیز شامل مالیات، بیمه عمر، بیمه حقوق 27 درصد، بازنشستگی، وام صندوق و کسورات است. معمولا با شروع کار هزینه های عملیاتی حقوق و دستمزد را تخمین می زنند ولی این تخمین ها نیز معمولا در مرحله عملیاتی کار خیلی درست در نمی آید از این رو باید سیستماتیک بحث مالی کارکنان را برنامه ریزی و هدایت کرد و با رشد کسب و کار آن را نیز بسط داد.
از سوی دیگر معمولا تمام این کارهای گفته شده درباره حقوق و دستمزد در گذشته بیشتر با دست در کتابچه هایی انجام می شد ولی اکنون نرم افزار حقوق و دستمزد جایگزین آن شده اند و تمام کارهای مربوط به پرداختی های کارکنان و کارمندان به صورت خودکار انجام می شود. اما این سوال مطرح است که چرا یک شرکت و سازمانی نیاز به یک سیستم دستمزد و حقوق دارد و اصلا چرا باید راه اندازی این سیستم برای سازمان ها و شرکت ها حائز اهمیت باشد؟
کاملا مسلم و مشخص است که سیستم حقوق و دستمزد مکانیزه و کامپیوتری کارفرما را قادر می کند تا با این سیستم به راحتی پرداختی ها را پردازش کرده و کار را ساده کند. وقتی سیستم حقوق و دستمزد در سازمان و یا شرکتی راه اندازی نشده باشد و کارها به صورت دستی انجام بگیرد قطعا کارها به کندی پیش می رود و مهمتر اینکه در آن چون توسط انسان انجام می شود و می تواند در آن خطا و اشتباه رخ دهد. نظر به اهميت انجام کارها بصورت مکانيزه و هوشمند حتي در اين طور موارد اگر بودجه خرید نداریم پیشنهاد می شود از حقوق و دستمزد رایگان استفاده شود، بدیهی است با استفاده از سیستم حقوق و دستمزد کارها نه تنها با سرعت بالا انجام می شود، بلکه خطاها کاهش پیدا می کند و صرفه جویی مالی را نیز در پی دارد.
وقتی کارهای پرداخت حقوق و دستمزد دستی صورت می گیرد ممکن است در پرداخت ها تاخیر و بی ثباتی مالی در شرکت و سازمان ایجاد شود و تاثیر منفی روی روحیه کارکنان بگذارد و از عملکرد کارکنان کاهش یابد از این رو این سیستم حقوق و دستمزد موجب می شود کارها و پرداخت ها به موقع انجام شود و روحیه و کارایی و عملکرد کارکنان سازمان و یا شرکت افزایش یابد.
سیستم حقوق و دستمزد باید به سیستم یکپارچه سازمان و شرکت بتواند متصل شود، چرا که حقوق و دستمزد کارکنان طبق ساعت محاسبه می شود و باید بتواند با دستگاه ورود و خروج متصل شود. حقوق و دستمزد در حسابداری نيز تاثير دارد و سند حقوق پرسنل را به نرم افزار حسابداری ارسال مي کند يا حتي مي تواند حقوق وزارت کار را از سامانه های ملی فرا بخواند، از این رو راه اندازی سیستم حقوق و دستمزد در سازمان و شرکت و یا هر کسب و کاری مهم جلوه می کند.
سیستم حقوق و دستمزد به عبارتی مانند تقویم است و می توان گفت تقویم کارمندان است و این سیستم راهی آسان برای مدیریت بیماری، غیبت، اضافه کاری و … کارمندان است و مدیران می توانند کارکنان خود را کنترل کنند از این رو برنامه ریزی را برای آنها آسان می کند.
یکی از نکات مهمی که در سیستم حقوق و دستمزد نهفته است و وجود آن را برای یک سازمان حائز اهمیت می کند بحث بروزرسانی مالیات است. از سوی دیگر این نرم افزار این امکان را می دهد امنیت اطلاعات کارکنان و کارمندان بالا می رود و از ارسال اطلاعات به شرکت های رقیب و شخص ثالث جلوگیری می کند. حال اگر تصمیم دارید از يک نرم افزار حقوق و دستمزد مکانیزه و پیشرفته بهمراه گزارش های راهبردی استفاده کنید، آشنایی بيشتر با سيستم حقوق و دستمزد آي کن را به شما پيشنهاد مي دهيم.

مطالب مشابه:

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *