30 می 2018 اخبار آی کن0 نظر
سیستم های اطلاعاتی بهترین مشاور برای تصمیم گیری های مدیران

سیستم های اطلاعاتی بهترین مشاور برای تصمیم گیری های مدیران

پیشرفت رمز موفقیت هر کسب و کاری است بنابراین کسب و کارها به دنبال این هستند که بتوانند پیشرفت کرده و از رقبا جلو بیفتند. یکی از راه های پیشرفت داشتن اطلاعات کافی از کسب و کار است. وقتی شرکتی و یا هر کسب و کاری اطلاعات کافی از امور مالی، نظارتی ، فروش، و … خود داشته باشد، می تواند با تجزیه و تحلیل آنها گام در راه توسعه بگذارد. به عبارتی تهیه گزارش های دقیق می تواند برای تصمیم گیری های مدیران بسیار راهگشا بوده و به مدیریت کمک کند. بنابراین آنچه در اینجا مهم جلوه می کند داشتن اطلاعات دقیق از کسب و کار است . اما چگونه می توان اطلاعات کسب و کار و شرکت و یا هر سازمانی را به درستی جمع آوری کرد تا بتوان ضمن تهیه گزارش های دقیق و تجزیه و تحلیل آنها به تصمیم گیری مدیران نیز کمک کرد.

سیستم های اطلاعاتی

سیستم های اطلاعاتی یکی از راه هایی است که می تواند در این راه به سازمان ها و شرکت ها کمک کند. چرا که سیستم های اطلاعاتی به صاحبان کسب و کار اجازه می دهد تا اطلاعات را به درستی و با دقت بالا جمع آوری کرده و بعد از پردازش آنها ، داده ها را تفسیر کند. داده ها می توانند شامل تمام جنبه های عملیات تجاری مانند درآمد فروش، هزینه های تولید و حتی کارکنان باشد. با مدیریت سیستم اطلاعاتی صاحبان کسب و کار داده ها را بررسی می کنند و هر فریم با فریم قبلی نیز قابل مقایسه است.

مزیت های سیستم های اطلاعاتی

باید گفت که سیستم های اطلاعاتی برای صاحبان کسب و کارها مزیت های فراوانی دارد اول اینکه ارتباط گیری بین اعضا و کارکنان و مدیران به راحتی و سادگی امکانپذیر می شود. به عنوان مثال وقتی اطلاعات در یک سیستم ثبت و ذخیره و جمع آوری می شود اگر یک بخشی به اطلاعات نیاز داشت مدیر می تواند به راحتی آن را در اختیار آن بخش قرار دهد و یا اطلاعات را با بخش های دیگر به اشتراک بگذارد و یا برای مخاطبان خاص خود اطلاعات را با مستندات ارسال کند از این رو دیگر نیازی به استفاده از ایمیل و … نیست . بنابراین باید گفت این سیستم اطلاعاتی ضمن اینکه اطلاعات را به اشتراک می گذارد امکان ارتباط گیری اعضای کسب و کار و شرکت ها نیز فراهم می کند.

مدیریت عملیات

سیستم های اطلاعاتی امکان مدیریت عملیات را نیز فراهم می کند . به عبارتی وقتی اطلاعات دقیق باشد و گزارش های دقیقی تهیه شود کارها به صورت کارآمدتر انجام می شود. به عنوان مثال برای بهره وری بهتر می توان درک کرد که اکنون اطلاعات در بخش فروش چگونه است. آیا فروش خوبی صورت گرفته است؟ آیا مشتریان در حال خرید هستند؟ و … به عبارتی تمام اطلاعات فروش در سیستم ثبت است از انجایی که تمام اطلاعات در سیستم وجود دارد این خود یک مزیت رقابتی در برابر رقبا نیز محسوب می شود و صاحبان کسب و کا ر می دانند که به بهترین روش ممکن محصولات خود را بفروشند و خدمات ارائه دهند.

افزایش اعتماد به نفس در صاحبان کسب و کارها

از سوی دیگر سیستم های اطلاعاتی به صاحبان کسب و کار اجازه می دهد تا بهتر تصمیم گیری کنند چرا که وقتی اطلاعات در سیستم ثبت می شود به روز و دقیق است و داشتن اطلاعات دقیق اعتماد به نفس را در صاحبان کسب و کار برای تصمیم گیری بهتر و دقیقتر بالا می برد بنابراین با اطلاعات دقیق مدیران می توانند انتخابی دقیقی داشته باشند. و یا اگر بیش از یک انتخاب در پیش روی مدیران قرار داشته باشد آنها می توانند با استفاده از سیسم های اطلاعاتی بهترین سناریو را عملیاتی کنند تا در بهره وری سازمان به آنها کمک کند. این سیستم اجازه می دهد که اطلاعات از گذشته تا کنون در سیستم درباره شرکت و کسب و کار ثبت شود بنابراین به راحتی می توان تاریخچه ای کارهای شرکت ها را یکجا مشاهده کرد . در کل می توان گفت سیستم های اطلاعاتی می توانند مشاوران خوبی برای صاحبان کسب و کار و توسعه باشند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *