10 آوریل 2018 اخبار آی کن0 نظر
عدم توسعه نرم افزار برابر با از دست دادن مشتریان

عدم توسعه نرم افزار

عدم توسعه نرم افزار برابر با از دست دادن مشتریان

بسیاری از نرم افزارها قدیمی می شوند و معمولا شرکت های تولید کننده آن به فکر توسعه و یا بروزرسانی آن نیستند چرا که معتقد هستند هزینه بر است ولی کار با نرم افزارهایی که قدیمی هستند و توسعه نیافته و بروزرسانی نشده اند برای کاربرانش سخت می شود. هر چقدر ارتقا و توسعه یک نرم افزار هزینه بر باشد ولی بحث اصلی آن است که شرکت تولید کننده کاربران و مشتریان خود را با توسعه آن نه تنها حفظ می کند بلکه تعداد آنها افزایش می یابد و به سوددهی بیشتری هم می رسند چرا که مشتریان خود را راضی نگه می دارند.

بروز رسانی نکردن و توسعه ندادن نرم افزار قدیمی

به گفته کارشناسان پافشاری بر بروزرسانی نکردن و توسعه ندادن نرم افزار قدیمی بیشتر از توسعه آن هزینه بر است، چرا که به دلایل زیادی که وجود دارد، مشتریان خود را از دست می دهند و این خود ضرر و زیان زیادی به شرکت تولید کننده نرم افزار وارد می کند.

توسعه نرم افزارها مانع از سوء استفاده

اول اینکه توسعه ندادن نرم افزار باعت می شود هکرها به راحتی به این نرم افزار نفوذ کنند و اطلاعات کاربر آن را سرقت کنند. نرم افزارهای بروزرسانی نشده به راحتی دارای حفره امنیتی هستند. هکرها وقتی تنها یک راه برای سوء استفاده پیدا کنند می توانند به اطلاعات کاربران و داده های شرکت ها دسترسی پیدا و سیستم را آلوده کرده و یا بخش IT را خراب کند از این رو توسعه نرم افزارها مانع از سوء استفاده می شود.

سازگاری نرم افزارهای جدید و قدیمی

وقتی نرم افزاری قدیمی باشد ممکن است با نرم افزارهای جدید دیگر و یا برعکس سازگار نباشد از این رو برای کاربران خود مشکلاتی را فراهم می کند و موجب می شود کاربر زمان زیادی را صرف آن کند از این رو این موضوع موجب آزار مشتریان آن نرم افزار خواهد شد. داده ها کلید هر شرکت و کاربران است از این رو ناسازگاری نرم افزارهای قدیمی و جدید می تواند باعث از دست رفتن اطلاعات آنها شود و این یعنی نارضایتی مشتری از نرم افزار. وقتی نرم افزار قدیمی باشد همانطور که گفته شد موجب از دست رفتن زمان کاربران می شود چون انجام کارها به دلیل هماهنگ نبودن با سایر نرم افزارها زمانبر می شود و این موضوع نیز نارضایتی کاربران را در بردارد.

مشکلات نرم افزارهای قدیمی

نرم افزارهای قدیمی به دلیل مشکلاتی که بوجود می آورد مانع شادی کاربران می شود چون وقتی کارهای اضافی برای انجام وظایف صورت می گیرد احساس ناامیدی می کنند و انگیزه خود را برای ادامه کار از دست می دهند از این رو توسعه نرم افزارها و بروزرسانی آنها بسیار ارزشمند است.

مزایای توسعه و بروزرسانی نرم افزارها

توسعه و بروزرسانی نرم افزارها ویژگی و قابلیت های جدیدی به نرم افزار اضافه می کند و موجب می شود تا بهره وری افزایش یافته و به ادامه استفاده از نرم افزار اطمینان حاصل شود و مشتریان را راضی نگه دارد. در این میان کیفیت محصول هم مهم است هر چند ممکن است با توسعه نرم افزارها اشکالاتی در نسخه جدید دیده شود ولی شرکت تولید کننده می تواند با رفع آنها در بروزرسانی های بعدی به رضایت مشتریان بیفزاید. در هر صورت توسعه نرم افزار کیفیت محصول را تضمین می کند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *