19 می 2018 اخبار آی کن0 نظر
چگونه کورتانا را در ویندوز 10 غیر فعال کنیم؟

چگونه کورتانا را در ویندوز 10 غیر فعال کنیم؟

کورتانا یک دستیار دیجیتالی است که برای ویندوز 10 طراحی شده است، اما اگر استفاده کردن از آن را دوست ندارید براحتی می توانید آن را غیر فعال کنید. در اینجا مراحل غیر فعال کردن کورتانا را توضیح خواهیم داد.

با هر بروزرسانی ویندوز غیر فعال کردن کورتانا نیز مشکل تر می شود. زمانی خاموش کردن آن راحت و به طور مستقیم امکان پذیر بود. فقط کافی بود به گزینه ها مراجعه کرده و سوئیچ را بزنید ولی این گزینه هم اکنون حذف شده است، در نتیجه اطمینان حاصل کردن از غیر فعال شدن آن کمی مشکل تر شده است.

کورتانا به طور غیرفعال اطلاعات شما را، از لوکیشن شما گرفته تا پیشینه ی مرورگرتان، جمع آوری کرده و به مایکروسافت ارسال می کند. البته این کار تهدید کننده نیست زیرا مایکروسافت ادعا می کند که از این داده ها فقط برای ارتقاء سرویس خود استفاده می کند و تجربه ای متفاوتی را به شما ارائه می دهد. اگرچه تعجبی ندارد که مردم ترجیح می دهند که اطلاعاتشان خصوصی باشد و کورتانا آنها را مخفی نگهدارد.

چطور کورتانا را غیر فعال کنیم؟

برای اطمینان از اینکه کورتانا خاموش شده است باید به ریجستری کامپیوتر خود مراجعه کنید. ریجستری یکی از بخش های حساس کامپیوتر شماست که شامل گزینه ها و تنظیماتی است که برای عملکرد آن بسیار مهم است. هنگام استفاده از رجیستری باید بسیار مراقب باشید که به طور اتفاقی چیزی را حذف نکنید و یا تغییر ندهید. برای اطمینان بیشتر بهتر است همیشه قبل از اینکه تغییراتی ایجاد کنید بک آپ (پشتیبان) گرفته و نقطه بازگردانی سیستم ایجاد کنید تا اگر مشکلی ایجاد شد بتوانید به آنها مراجعه کنید.

  • دکمه ی ویندوز را همراه با R بزنید، کلمه ی regedit را در کادر تایپ کنید و دکمه enter را بزنید تا ریجستری باز شود. ممکن است نیاز باشد که به آن اجازه ی اعمال تغییرات روی سیستم بدهید.

با استفاده از ساختار درختی پوشه در پنل سمت چپ دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE_SOFTWARE_POLICIES_MICROSOFT_WINDOWS

  1. اگر پوشه ی سرچ ویندوز وجود ندارد باید خودتان یک پوشه ایجاد کنید.
  2. در پوشه ی جدیدی که ایجاد کرده اید بر روی فضای سفارشی سفید سمت راست کلیک راست کرده و New˃DWORD ( bit 32 ) Value را انتخاب کنید.
  3. فایل جدید به نام AlloCortana ظاهر می شود، آن را تغییر نام دهید و روی آن دابل کلیک کرده و در کادری که ظاهر می شود مقدارData Value را روی 0 تنظیم کنید.
  4. ok را بزنید و ویرایشگر ریجستری را ببندید.
  5. کامپیوتر خود را ری استارت کنید.

وقتی که کامپیوتر خود را دوباره روشن می کنید کورتانا ناپدید می شود و بدون آیکون چشم مانند خود در نوار جستجو در پایین سمت چپ صفحه نمایش شما قابل مشاهده است و فقط یک ذره بین وجود دارد که از طریق آن می توانید در ویندوز سرچ کنید.

دیگر کورتانا فعال نخواهد بود و اطلاعاتی از شما ارسال نخواهد شد. کورتانا هنوز روی دستگاه شما است ولی غیر فعال شده است. اگر نظرتان عوض شد می توانید کلید رجیستری ایجاد شده خود را همیشه حذف کنید.
پاک کردن اطلاعات
اگر می خواهید تمام اطلاعات شخصی موجود در کورتانا (مایکروسافت) رو حذف کنید به تنظیمات شخصی سازی دروب سایت بینگ مراجعه کنید. باید وارد کاربری مایکروسافت خود شوید، درآنجا گزینه هایی برای پاک کردن پیشینه ی سرچ و موارد ذخیره شده ی دیگر وجود دارند. در پایین صفحه یک دکمه ی Clear بزرگ است که از طریق آن می توانید اطلاعات ذخیره شده در کورتانا را حذف کنید.

هم اکنون کورتانا خاموش شده است و نیز نوار جستجوی آن پنهان و داده های ابر حذف شده اند.

فراموش نکنید که اگر کورتانا را در کامپیوتر دیگری با همان کاربری مایکروسافت استفاده کنید باید روی آن نیز کورتانا را غیرفعال کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *