۲ دی ۱۳۹۶ اخبار آی کن۲ نظر
فکس الکترونیکی با قابلیت فراوان راه گشای ارتباطات رسمی

فکس الکترونیکی با قابلیت فراوان راه گشای ارتباطات رسمی

فکس ، فکس تحت وب ، فکس چیست ، فکس سرور ، فکس الکترونیک ، فکس الکترونیکی ، دورنگار ، دورنگار الکترونیک ، دورنگار چیست ، نرم افزار فکس ، فکس اینترنتی

فکس چیست؟ آیا به یاد می آورید زمانی را که ماشین فکس ظهور کرد؟ دورنگار چیست؟ این دستگاه انقلابی در تجارت بوجود آورد و موجب شد قراردادها و دیگر اسناد به سرعت بین شرکت ها انتقال یابد. البته بعد از سال ها چنین انقلابی دوباره تکرار شد و آن زمانی بود که اینترنت و ایمیل برای ارسال اسناد بخش فعالی از کسب و کارها شد، چرا که به جای فکس کردن سند روی خطوط تلفن که به آهستگی صورت می گرفت و بعضی وقت ها هم واضح نبود، اسناد با ایمیل و به صورت الکترونیکی ارسال می شود و حتی قابلیت امضای دیجیتالی پای اسناد وجود دارد.

با وجود اینترنت و ایمیل و تغییر روش های ارسال و دریافت اسناد آیا هنوز به دستگاه فکس در شرکت ها و سازمان ها و … نیاز است؟ البته هنوز فکس و استفاده از آن ایده خوبی است ولی اکنون دیگر نیازی به دستگاه و ماشین بزرگ فکس نیست ولی در عوض یک سیستم فکس الکترونیک (E fax) می تواند ایده بهتری باشد.

فکس الکترونیک فاصله بین ارسال فکس سنتی را از طریق ایمیل را پر می کند. این دو شیوه در اصل شبیه به هم  ولی با هم دارای تفاوت هایی هستند و به این ترتیب است که در شیوه الکترونیکی اسناد به آدرس ایمیل ارسال و دریافت می شود ولی سپس سیستم آنها را تبدیل می کند.

اما سیستم دورنگار الکترونیک دارای چه مزیت هایی است؟

 این سیستم می تواند فکس های را به صورت PDF دریافت و به همان شکل بدون نیاز به اسکن کردن ذخیره کند. اسناد دارای وضوح بالایی هستند و در صورت انتقال  کیفیت اصلی خود را از دست نمی دهند. از سوی دیگر اگر به چاپ نیاز باشد با کیفیت بالا می توان آن را چاپ کرد.

با این فکس تحت وب که از طریق فکس سرور مدیریت می شود می توان اسناد و فایل های بزرگ را از طریق تلفن همراه و تبلت نیز ارسال و دریافت کرد.  یکی از مهمترین نکات فکس الکترونیک بحث امنیت آن است، چرا که با این شیوه اسناد ارزشمند و محرمانه با رمزگذاری بالا ارسال و دریافت می شود از این رو قابلیت خصوصی بودن را نیز داراست.

امکان به اشتراک گذاری اسناد بین چندین کاربر وجود دارد  فقط کافی است کاربر وارد حساب کاربری خود شود و تعداد زیادی فایل را آپلود کرده و ارسال کند.

فکس تحت وب دارای سخت افزار و نرم افزار پیچیده ای نیست و به آسانی قابل دسترس است. از سوی دیگر قابلیت ذخیره سازی، سازماندهی، بازیابی و … اسناد را داراست  و اینکه داشتن فکس الکترونیک احساس خوبی به مشتریان می دهد.

فکس الکترونیکی به راحتی امکان ارسال و دریافت اسناد را از هر نقطه از جهان به کسب و کارها می دهد . نیاز به اشغال فضا، مصرف کاغذ و جوهر ندارد.

به گفته محققان همانطور که کسب و کار در دنیای امروز رو به رشد است بنابراین  استفاده از فکس الکترونیکی نیز افزایش یافته است و آمارها رشد ۲۷ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۶ نشان می دهد. البته محققان پیش بینی می کنند که تا دو سال دیگر به خدمات ابری تبدیل شود.

اگر شما نیز به دنبال استفاده از مزایای فکس الکترونیکی و تحت وب در کسب و کار خود هستید ما به شما نرم افزار فکس «آی کن» را توصیه می کنیم.

مطالب مشابه:

5 1 رای
رتبه بندی متن
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین رای بیشتر
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
بهساز تابلو آسیا
بهساز تابلو آسیا
1 سال پیش

سلام، وقت بخیر، من چطور میتونیم از سیستم فکس الکترونیکی شما استفاده کنم؟

NESTED
NESTED
پاسخ دادن به  بهساز تابلو آسیا
1 سال پیش

به سایت سامانه فکس اینترنتی سپنتا سیستم مراجمعه کنید : http://www.sepantasystem.ir/