1 می 2018 اخبار آی کن0 نظر
چرا نرم افزارهای سفارشی دارای محبوبیت بالایی هستند؟

چرا نرم افزارهای سفارشی دارای محبوبیت بالایی هستند؟

نرم افزارهای سفارشی - مزایا و معایت نرم افزارهای سفارشی

نرم افزارهای سفارشی و نرم افزارهای عمومی

نرم افزار های عمومی با تنظیمات و الزامات کلی طراحی و ساخته می شوند اما شرکت ها و کسب و کار ها نیازمند راه حل های منحصر به فرد برای حل مشکلات خاص سازمان و یا کار خود هستند. به همین دلیل است که توسعه نرم افزارهای سفارشی در میان شرکت ها بسیار محبوب است. توسعه نرم افزار سفارشی نرم افزاری است که به صورت اختصاصی برای یک شرکت و سازمان خاص طراحی و ساخته می شود و دارای راه حل های مناسب همان شرکت و یا کسب و کار است. به عبارتی نرم افزار سفارشی به طور خاص برای یک هدف مشخص بر اساس نیاز یک کسب و کار خاص ساخته شده و انعطاف پذیر است و می تواند با توجه به شرایط مورد نیاز تغییر یابد و تغییرات بهبود روند فرآیند را نشان می دهد.

نرم افزار سفارشی

افرادی که از نرم افزار سفارشی استفاده می کنند، آن را بسیار کاربر پسند و جالب برای استفاده می دانند چون عناصر و المنت های غیرضروری ندارد و دارای فواید پنهانی است که سازمان ها با استفاده از آن سود می کنند. نرم افزار سفارشی می تواند به راحتی با سیستم فعلی ادغام شود و حتی می تواند با توجه به نیازهای هر سیستم در آینده ترکیب شود. با استفاده از نرم افزار سفارشی، فقط بخش های مورد نظر و مورد نیاز باقی می ماند و نیازی به خیلی از موارد دیگر نیست و می توان آنها را حذف کرد و این موضوع کار را برای انجام بهتر و راحت تر آن فراهم می کند.

مزیت ها و ویژگی های نرم افزار سفارشی

مزیت کلیدی نرم افزار سفارشی این است که آن را به صورت سفارشی ساخته شده است، به این معنی که به طور خاص بر اساس الزامات خاص ساخته شده است. با استفاده از نرم افزار سفارشی می توان وظایف خود را به راحتی انجام داد که رقیب شما می تواند به راحتی به آن دست یابد. به عبارتی وقتی شرکت ها نرم افزاری را خریداری می کنند مطمئن نیستند همان کارهایی را که نیاز دارند آن نرم افزار انجام دهد ، یا کارهایی را که انجام دهد برای شرکت مفید و کارا است و یا بهره وری را بالا می برد یا خیر از سوی دیگر توسعه نرم افزار هم موضوع خوبی به نظر نمی رسد بنابراین داشتن نرم افزار سفارشی به نفع شرکت ها و سازمان ها است.

معایت نرم افزار سفارشی

البته معایب این سیستم تنها بحث گران بودن و زمانبر بودن ساخت آن است و باید برای ساخت آن تصویری کامل از وظایف سازمان و کسب و کار ارائه شو . شاید سفارشی کردن یک نرم افزار گران و زمانبر باشد اما می تواند در بلند مدت سودمند واقع شود از سوی دیگر نرم افزار سفارشی نیازی به تغییر دائمی و توسعه زیادی ندارد بنابراین با وجود گران تمام شدن برای بلند مدت برای سازمان و یا کسب و کار سرمایه گذاری محسوب می شود.

امنیت در نرم افزارهای سفارشی

نرم افزارهایی که معمولا هک می شوند امن نیستند و نرم افزار های عمومی امکان هک را بالا می برد و هکر ها در کمین چنین سیستم هایی هستند و حتی خیلی از این هکر ها از آسیب پذیری نرم افزارهای عمومی آگاه هستند بنابراین یک نرم افزار سفارشی توسعه یافته که فقط از سوی یک شرکت و سازمان مورد استفاده قرار می گیرد شانس هک شدن را کاهش می دهد و دارای امنیت بالایی است بنابراین از این جهت نرم افزار های سفارشی دارای محبوبیت بالایی است.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *