18 فوریه 2018 اخبار آی کن0 نظر
مدیریت فرآیند کسب و کار چیست؟ چه سازمان هایی باید BPMS راه اندازی کنند؟

مدیریت فرآیند کسب و کار چیست؟ چه سازمان هایی باید BPMS راه اندازی کنند؟

سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار(bpms) چیست ، فرآیندهای کسب و کار چیست ، نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار، مقاله مدیریت فرایند کسب و کار ، تاریخچه مدیریت فرایند کسب و کار

سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار(bpms) چیست؟

سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار BPMS یک ضرورت برای هر کسب و کار با فرایندهای پیچیده است. وقتی کسب و کار بزرگ و پیچیده باشد مسئولیتها هم گسترش می یابد از این رو باید سازمان ها به سمت ادغام نرم افزارها و استفاده از نرم افزار BPMS پیش روند.

نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار:

همه در کسب و کار خود به دنبال صرفه جویی در زمان و بدست آوردن پول هستند بنابراین برای راه اندازی نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار خود مقدار کمی هزینه می شود ولی در نهایت چون مزایای این نرم افزار زیاد است از این رو یک سرمایه گذاری بالا محسوب می شود بنابراین به دلیل داشتن مزایای بسیار زیاد، شرکت ها برای راه اندازی نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار هزینه خواهند کرد.

تاریخچه مدیریت فرایند کسب و کار و کارکرد آن:

نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار می تواند در سازمان انعطاف پذیری، کاهش هزینه ها، افزایش رضایت مشتری، بهبود انطابق و ادغام سیستم ها را به دنبال داشته باشد. نرم افزار bpms موتور ادغام قوانین کسب و کار است از این رو در این فرایند کارکنان می توانند کارهای خود را به سرعت و بهتر انجام دهند.

فرآیندهای کسب و کار چیست؟

نرم افزارهای هوشمند مبتنی بر وب به صورت سریع برای یک سیستم فرم های الکترونیکی به صورت خودکار می سازند. با این نرم افزار پردازش اطلاعات و گزراش دهی به خوبی انجام می گیرد. می توان انواع جستجو را انجام داد و گزارش های خوبی تهیه کرد، چرا که اطلاعات به درستی پردازش می شوند. برای رهبران هر سازمانی شاید سخت باشد تا شکاف ها ، معایب و تنگناها را به راحتی شناسایی کنند ولی این نرم افزار این اجازه را می دهد که شکاف ها حتی در مدیریت فرایند و مدیریت گردش کار را پیگیری کنند.

نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار هر فعالیتی که با عنوان فرایند در طول کار اجرا می شود را اندازه گیری می کند . به مدیران کسب و کار هشدار می دهد که فرایندهای کار در موعد معین کامل نشده است.

چه سازمان هایی باید BPMS راه اندازی کنند؟

در کل باید گفت اگر می خواهید بدانید که سازمان شما به این نرم افزار نیاز دارد باید مواردی را در سازمان خود پیگیری کنید . اگر کسب و کار در سازمان فاقد هر گونه ویژگی های کنترل فرایند و حسابرسی است. به نرم افزار bpms نیاز است. معمولا امکان اشتباه های حتی به صورت غیرمستقیم نیز وجود دارد، چرا که در معاملات خطاهای زیادی رخ می دهد. اگر امکان ردیابی پروژه ها و مراحل کار و پردازش آنها وجود ندارد و نمی توان سریع به اطلاعات و اسناد دست یافت سازمان به bpms نیاز دارد.

چه سازمان هایی به BPMS نیاز دارند؟

اگر اطلاعات و کارها در سازمان به کندی و آرامی صورت می گیرد. اگر سیستم های موجود در سازمان متفاوت بوده ویکپارچه نیستند . اگر فرایندها با تشریفات اداری و کاغذی بالایی صورت می گیرد. اگر نمی توان مراحل مختلف کارها و پروژه ها را مشاهده کرد. اگر امکان اینکه کارهای های در حال پیشرفت در چه و ضعیتی هستند، وجود ندارد. اگر دیگر بخش ها نمی توانند پیشرفت و مراحل کار را مشاهده کنند. اگر نمیتوان به راحتی گزارش از مراحل کارها تهیه کرد و مهمتر اینکه اگر اخذ تصمیمات و اجرای آنها در سازمان بیش از حد طولانی می شود، به bpms نیاز است.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *