9 آوریل 2018 اخبار آی کن0 نظر
آیا مرگ لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی نزدیک است؟

مرگ لپ تاپ ها و رایانه های رو میزیآیا مرگ لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی نزدیک است؟

این روزها استفاده از تبلت و تلفن های همراه هوشمند زیاد شده است و این دو فناوری هر روز پیشرفته می شوند و کارهای متفاوتی می توان با آنها انجام داد از این رو این سوال مطرح می شود که با این روند پیشرفت تکنولوژی در تلفن همراه و تبلت و دیگر فناوریها مانند لپ تاپ و رایانه های رومیزی از بین خواهند رفت؟ شاید به نظر برسد که مردم خیلی به رایانه های رومیزی و لپ تاپ نیاز ندارند این در حالی است که دراوایل دهه 2000 تنها چیزی بود که مردم داشتند و نیاز به آن بالا بود و و بسیاری از کارهای خود را با آن انجام می دادند. البته خیلی از مردم این دستگاه را برای ارتباط و اتصال به اینترنت نیاز داشتند که البته جابجایی آن سخت بود چرا که ابتدا باید در اتاق و ساختمان خاصی از آن استفاده می شد تا بتوان به اینترنت متصل شد از این رو برای خیلی افرادی که تنها از این دستگاه ها برای اتصال به اینترنت استفاده می کردند ایده آل نبود.

شاید بتوان گفت که مردم بیشتر رایانه های رو میزی و لپ تاپ را برای اتصال به اینترنت نیاز داشتند از این رو ورود تلفن های همراه و تبلت ابزار مناسبی برای افرادی شد که تنها نیاز به اتصال به اینترنت داشتند و نمی خواستند کارهای خاص و حرفه ای انجام دهند از این رو اینطور به نظر آمد که با ورود تبلت و تلفن همراه هوشمند دیگر رایانه های رومیزی و لپ تاپ خواهند مرد و مرگ آنها نزدیک است . شاید مردم درباره مرگ رایانه های رومیزی صحبت می کنند و این امر در اواسط دهه 2000 عادی بود ولی این بحث ها تنها حبابی بیش نبود و به عبارتی این تصور اشتباه بوده و است. چون ما برای بسیاری از کارها هنوز به لپ تاپ و رایانه های رومیزی نیاز داریم و حتی استفاده از رایانه های رومیزی هم افزایش یافته است. هر چند در برهه ای از زمان با افت استفاده از لپ تاپ و رایانه های رومیزی شدیم ولی این مبنی بر این نیست که آنها از بین خواهند رفت. استفاده از این وسایل برای مردمی که خیلی کارهای جدی انجام نمی دهند کاهش می یابد چرا که گزینه ای بهتری مانند تبلت و تلفن همراه هوشمند برای آنها وجود دارد و زندگی آنها را بهتر کرده است.

اکنون در جنبه های دیگری از کارها هنوز به لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی نیاز است و از این رو روز به روز از آنها برای انجام کارهای بهتر و حرفه ای تغییراتی انجام می شود . به عنوان مثال صفحه نمایش ها ، رم ها، سیستم عامل ها و … تغییر کرده است چون به هیچ عنوان ابزاری مانند تلفن همراه و تبلت نمی تواند جایگزین رایانه ای رومیزی و لپ تاپ شود که با آن کارهای پیچیده و حرفه ای انجام می شود. این لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی هستند که قادر هستند کارهای پیچیده مانند نرم افزار پرقدرت حرفه ای و غیر حرفه ای، بازی های ویدوویی، توسعه نرم افزار، طراحی گرافیک، عکاسی، ایجاد محتوا، تولید موسیقی و … را انجام دهند. از این رو هر چقدر تلفن های همراه و تبلت ها پیشرفته شوند باز لپ تاپ ها و رایانه های شخصی زنده خواهند بود و از آنها استفاده خواهد شد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *