18 ژوئن 2018 آی کن مگ0 نظر
مزایای استفاده از هوش تجاری چیست؟

امروزه سازمان ها و شرکت های بزرگی چون شرکت های بزرگ نفتی به دنبال تصمیم گیری درست هستند . قیمت نفت هر روز چند بار تغییر می کند بنابراین نیاز به تصمیم گیری درست دارند تا بتوان با سودآوری بیشتر محصول خود را در بازار رقابتی بفروشند. به راستی هوش تجاری BI چه کارهایی انجام می دهد؟

BI می تواند به اندازه گیری پیشرفت شرکت کمک کند

برنامه هوش تجاری می تواند برای ایجاد یک عملکرد و تجزیه و تحلیل انجام یک کسب و کار استفاده شود. به عبارتی هوش تجاری بخش های کلیدی انجام درست کسب و کار را بررسی می کند. این بخش خای کلیدی می تواند هزینه،منابع، زمان ، کیفیت و … انجام کار باشد. پیگیری معیارها می تواند برای سهامدارن، مدیران، کارکنان و مشتریان اطمینان ایجاد کند که شرکت کار خود را به خوبی انجام می دهد و کارآمد و سودآور است و تمام کارها به درستی طراحی شده است و اگر شرکت ها از معیارهای تعریف شده خارج شود مشکلی وجود دارد و باید حل شود.

BI می تواند معیارهایی برای شرکت ایجاد کند

ایجاد معیار سنجش می تواند فرایندی برای مقایسه و روند پیگیری پیشرفت یک شرکت باشد از این رو هوش تجاری بهترین شیوه برای صنایع بزرگ محسوب می شود. این هوش تجاری است که می تواند افزایش و کاهس هزینه ها در یک شرکت به سرعت نشان دهد. معیار سنجش با هوش تجاری اجازه می دهد تا شرکت و سازمان ها نقاطی را که موجب می شود از رقابت با رقبا کاهش دهد، شناسایی کند از سوی دیگر این معیارها کمک می کند تا سازمان ها رقبای خود را نیز شناسایی کنند که خود تهدیدی برای شرکت ها محسوب می شوند.

BI می تواند اطلاعات پنهان، فراموش شده و یا از دست رفته را کشف کند

دانش کسب و کار چگونه کشف می شود؟ این کشف از طریق کاوش در آرشیوها و اطلاعات موجود در آن صورت می گیرد که در انبارهای آرشیو فراموش شده اند یا در صدها فایل و هارد دیسک ذخیره شده اند. با اطلاعات کسب و کارها می توان شرکت و سازمان را بهتر مدیریت و سازماندهی کرد و در آینده ای بهتر برای کارآمدی و سدآوری گام برداشت.

با هوش تجاری امکان دسترسی به سوابق و اطلاعات در شرکت ها به صورت سریع و با تاریخ و سال و ماه دقیق میسر می شود و می توان جلوی ضرر و زیان شرکت ها را بگیرد. اطلاعات اضافی می تواند به شرکت ها کمک کند تا جلوی اشتباهات گذشته را گرفت. به عبارتی یکی از راه های یادگیری از راهبردهای قبلی رهبران و تاکتیک های آنان است.

BI می تواند در گزارشدهی شرکت کمک کند

هوش تجاری به دلیل داشتن اطلاعات می تواند گزارش های دقیقی را فراهم کند. اطلاعات موجود در اسناد و پردازش و تهیه گزارش از آنها می تواند در بهبود روند توسعه سازمان ها کمک کند.

BI مشارکت در یک کسب و کار را ارتقا می دهد

قبل از طراحی و ساخت سیستم هوش تجاری یا کسب و کار بخش های مختلف اداره های بسیاری از شرکت ها با هم تعامل محدودی داشتند ولی اکنون با هوش تجاری همکاری شرکت ها بیشتر از گذشته و کارآمد تر شده است . به عبارتی در گذشته ادارات شرکت ها به آسانی با هم ارتباط برقرار نمی کردند ولی اکنون با یکپارچه سازی داده ها ارتباط بین عناصر کسب و کارها این ارتباط ها به راحتی انجام می گیرد از این رو کارامدی شرکت ها بیشتر شده است.

BI به مدیریت دانش بهتر منجر می شود

هوش تجاری تنها یکی از تعدادی از برنامه های کاربردی نرم افزاری است که می تواند به طور مشترک برای افزایش بهره وری کسب و کار استفاده شود. یکی از مزایای اصلی هوش کسب و کار این است که باعث می شود که یک شرکت به مدیریت دانش خود بیشتر توجه کند – یعنی کجا و چگونه تمام اطلاعاتی را که در دهه های کار در صنعت وجود دارد، ذخیره می کند. همانطور که اطفال به والدین خود برای راهنمایی و مشاوره نگاه می کنند، رهبران مدیریت جدید می توانند به داده هایی که توسط پیشینیان خود ذخیره می شوند نگاه کنند تا از آنها در طول حرفه های طولانی و موفق انباشته شده است ، بهره مند شوند.

در نهایت باید گفت هوش کسب و کار یک ابزار قدرتمند است که به شرکت ها کمک می کند تا مراحل غیر ضروری کسب و کار ها را از بین ببرند و از تمامی منابع خود بهره مند شده و به طور نامحدود کارآمدتر شوند. این هوش تجاری است که موجب می شود سود افزایش یافته و سهم شرکت از بازار بیشتر و بهتر شده و شرکت موفق تر عمل کند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *