گروه مهندسی آی کَن بر این باور است که با هدف ساختن آینده ای روشن و بهتر، ایجاد بستری از اعتماد و انجام مسئولیت های اجتماعی خود در جامعه، به توانا سازی تمام نیروهای موجود در کشور بپردازد. آی کَن می تواند با استفاده از انرژی های نهفته و جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه در پیشرفت ایران اسلامی و سربلند گام بردارد.


 • شهروند مداری

  تحقق برنامه‌ي چشم‌انداز كشور، مستلزم در نظر گرفتن نقشي مؤثر براي شهروندان در فرآيند توسعه‌ي ملي است شهروندان بايد قادر باشند به دور از هر‌گونه محدوديت جغرافيايي در کوتاه‌ترين زمان ممكن، از هر مکاني با كمترين هزينه در سطح كشور و حتي بازار جهاني به مبادله و ارتقاي ثروت و دانش خود بپردازند، گروه مهندسی آی‌کَن توانسته است به این اصل مهم دست یافته و در این مسیر به جامعه و مردم کشور خود خدمت نماید.

 • توجه به سازمان های کوچک و بزرگ مردم نهاد

  ارائه خدمات الکترونيکي به شهروندان يا مراجعان سازمان‌ها از موثرترين روش‌هاي پيشبرد اهداف سازمان خواهد بود. گروه مهندسي آي‌کن در تلاش بوده که با ارائه رایگان برخی از محصولات خود در اين زمينه به سازمان‌ها و ارگان‌ها ياري رساند تا سازمان‌ها بتوانند در بهبود فرآیندهای سازمانی خود از آنها استفاده نمایند.

 • حامی و پشتیبان فارق التحصیلان دانشگاهی

  ایران منبع غنی از علم و دانش است که یکی از راه های ورود به این منبع ارزشمند دانشگاه‌های کشور می‌باشند، دانشجویان و فارغ التحصیلان به عنوان منشأ اصلی پیشرفت عالی کشور در تمام زمینه‌ها از جمله فناوری اطلاعات و ارتباطات به شمار می‌روند. گروه مهندسی آی‌کن ضمن حمایت و توجه به ایده‌ها و نوآوری‌ها، در جهت بارور سازی افکار نو و ارزشمند این قشر فرهیخته گام برداشته تا در راه تعالی سازمان‌ها استفاده نماید.

 • حفظ و نگهداری از محیط زیست

  محیط زیست از نظر مفهومی عبارتست از هر آنچه که فرایند زیستن را احاطه می‌کند و با آن در کنش متقابل قرار دارد و آی‌کَن با ارائه نرم افزارهای اساسی و کاربردی به سازمان‌ها و ارگان‌های خصوصی و دولتی گام مهمی در زمینه حفظ و نگهداری این اصل مهم برداشته است تا بتواند با حذف کاغذهای در گردش و سفرهای درون شهری باعث کاهش مصرف انرژی و به تبع آن کاهش آلودگی ها گردد.

 • کمک به رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات

  اغلب اقتصاددانان با استفاده از عوامل درآمد و ثروت کشورها را به دو دسته فقیر و ثروتمند تقسیم می‌کنند . امروزه در این تقسیم‌بندی عامل سوم دیگری نیز به نام اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه فناوری ارتباطات و اطلاعات یکی از ویژگی‌های مهم عصر اطلاعات به شمار می‌رود که امکان طراحی اشکال جدید سازمانی، سیستم‌های کنترلی جدید، باز مهندسی فرآیندهای سازمانی و مانند این‌ها را فراهم ساخته است. ما برآنیم تا دیوارهایی را که وظایف، محل‌های جغرافیایی و سطوح مدیریتی را از هم جدا کرده، فرو بریزیم و بتوانیم به شکل سازنده،‌ شبکه جدیدی از روابط بین اعضای سازمان را به وجود آوریم.