19 دسامبر 2017 اخبار آی کن0 نظر
مهاجرت به سوی سازمان فرایندگرا با سیستم مدیریت فرایند های کسب و کار

مهاجرت به سوی سازمان فرایندگرا با سیستم مدیریت فرایند های کسب و کار

اتوماسیون اداری , حسابداری تعهدی , سیستم اتوماسیون اداری , حسابداری

اين روزها هر جايي که صحبت از نرم افزار و فناوری به ميان مي آيد صحبت از BPMS نيز مي گردد، اما واقعا نرم افزار BPMS چیست؟

در دنیای تجارت امروزی کسب و کارها به طور مداوم به تغییر نیاز دارند و یا با تغییر مواجه می شوند این تغییرات می تواند ناشی از یک قانون جدید رگولاتوری، ناشی از بازار و یا شیوه های جدید کار باشد از این رو برای اینکه کسب و کارها در دنیای رقابت بتوانند روی پا بایستند باید سریعتر تغییرات را ایجاد کنند تا از قافله عقب نمانند. یکی از ابزارهایی که برای ایجاد به لحظه و سریع تغییرات کسب و کار استفاده می شود، سیستم های مدیریت فرایند کسب و کار (Business Process Management System= BPMS) است. اما بهترین نرم افزار BPMS چگونه سیستمی است؟
در اینجا می خواهیم کمی آشنایی با BPMS داشته باشیم؛ یکی از ویژگی های کلیدی سیستم های مدیریت فرایند کسب و کار (BPMS) این است که طراحی فرایند ها را آسان می کند. یعنی با این سیستم می توانید با حداقل هزینه ها در فرایند های کسب و کار خود تغییر ایجاد کنید. یک سیستم مدیریت فرایند های کسب و کار است که کارایی، عملکرد و چابکی را به صورت روزمره و هر روزه افزایش می دهد. این سیستم اکنون در دنیا به عنوان یک روش کارا و موثر در کسب و کارها پذیرفته شده است، چرا که با این روش و سیستم است که می توان بهرره وری، چابکی و سودآوری در کسب و کار را افزایش داد.
این سیستم به صورت خودکار عناصر تکراری و موانع و تنگناها، گپ ها را شناسایی و حذف کند از این رو این موضوع به کارمندان این امکان را می دهد زمان بیشتری را صرف فعالیت های خود کرده و بهره وری و رضایت کارکنان را افزایش یابد. وقتی فرایند کاهش پیدا می کند کارکنان قادر خواهند بود بر روی مشتری متمرکز شوند و پاسخگوی مشتریان بیشتری باشند بنابراین استفاده از سیستم مدیریت فرایند کسب و کار رضایت مشتریان را نیز به همراه خواهید داشت.
سیستم BPMS این اجازه را به مدیران می دهد که بر ناکارآمدی ها تمرکز کرده و آنها را رفع کنند. این سیستم این فرصت را برای مدیران ایجاد می کند که بهره وری را بالا برده و در منابع خود صرفه جویی کنند و از آنجایی که امکان ایجاد فرایند، اجرا و نظارت را نیز فراهم می کند، همین موضوع موجب می شود ریسک ها و خطرات کاهش پیدا کند.
کسب و کارها و تجارت هایی که به دنبال مدیریت موثر در تجارت خود هستند باید در مدیریت خود مواردی را جدی بگیرند. همانطور که گفته شد چابکی باید در فرایند کسب و کار ایجاد شود از این رو باید سیستم پشتیبانی برای این چابکی فعال باشد تا بروزرسانی و سرعت در فرایندها شکل بگیرد و اجرای فرایند ها باید بهینه شود. از سوی دیگر باید یک هوش و فراستی پشت مدیریت فرایند کسب و کار باشد بنابراین باید قوانین به صورت خودکار در کسب و کار لحاظ شود و این کار را یک سیستم موثر که دارای ویژگی های قدرتمند و انعطاف پذیر است می تواند آن را انجام دهد و آن سیستم و البته يک BPMS ایرانی به راحتي و سهولت مي تواند اين کار را انجام دهد.
موضوع بعدی که باید در مدیریت کسب و کار مورد توجه قرار گیرد بحث عملکرد و مقیاس پذیری است. اگر کسب و کاری بزرگ و دارای جغرافیای پراکنده ای باشد از این رو BPMS مطرح می شود، چرا که برای مقیاس های بزرگ و خيلي بزرگ هم براحتي پاسخگو خواهد بود. کسب و کارها به همراه تکنولوژی در حال توسعه هستند و مدیریت آن نیاز به رهبری دارد و این سیستم می تواند در این زمینه کارا و موثر واقع شود. سیستم مدیریت فرایند های کسب و کار قادر است فرایند های تجاری را تسریع کرده و بروزرسانی کند و نقش مهمی در ایجاد و تدوین فرایندها و بازیابی آنها ایفا می کند.
سیستم های مدیریت فرایند کسب و کار آی کن (ICAN BPMS) نه تنها امکان تجزیه و تحلیل، گزارشگری را برای تصمیم گیری های اجرایی فراهم می کند، بلکه موجب بالا بردن بهره وری، بهبود تطابق قانونی برای بهتر کردن فرایند کنترل، تنظیم و نظارت، افزایش مشتری، بهبود مدیریت مشتری و … می شود.

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *