28 فوریه 2018 اخبار آی کن0 نظر
نرم افزار انبار چگونه می تواند یک شرکت ضرر ده را به یک شرکت سودآور با بهره وری بالا تبدیل کند؟

نرم افزار انبار چگونه می تواند یک شرکت ضرر ده را به یک شرکت سودآور با بهره وری بالا تبدیل کند؟

 نرم افزار انبار ، بهترین نرم افزار انبارداری ، نرم افزار انبار کالا ، امکانات نرم افزار انبار ، نرم‌افزار انبار و کنترل موجودی ، بهترین نرم افزار کنترل موجودی ، انبارگردانی و مدیریت موجودی انبار ، سامانه جامع انبارها چیست ، سامانه انبارداري

نرم افزار انبار کالا:

وقتی کسب و کارها روز به روز توسعه یافته و گسترده تر می شوند بنابراین تولید محصولات و به تبع آن موجودی های آنها بیشتر و بیشتر می شود از این رو داشتن نرم افزار انبار کالا نیاز ضروری است و همین موضوع عامل بهبودی بهره وری کاهش هدررفت و هزینه های سربار و به حداقل رساندن هزینه های خواهد بود.

نرم‌افزار انبار و کنترل موجودی:

مدیریت موجودی و یافتن ناکارآمدی ها باعث می شود مشکلات کسب و کار کاهش یابد . وقتی موجودی انبارها زیاد باشد نه تنها خود سود محسوب نمی شود، بلکه نشان می دهد هزینه های مصرف شده زیاد است از این رو باید میزان موجودی ها و انبار مناسب باشد یعنی نه کم باشد و نه زیاد. وقتی کسب و کار توسعه می یابد به همان نسبت هم تقاضاها توسعه می یابد ولی نرم‌افزار انبار و کنترل موجودی موجب می شود مشخص شود که چقدر باید موجودی باشد چرا که نداشتن اطلاع دقیق از موجودی و انبار نشان دهنده سوءمدیریت بر انبار و موجودی ها است بنابراین با این نبود مدیریت تنها پول کسب و کار به هدر می رود.

انبارگردانی و مدیریت موجودی انبار:

انبارگردانی و مدیریت موجودی انبار سود فراوانی را برای کسب وکارها در بر دارد، چرا که توزیع دقیق محصولات و خدمات را نیز می توان پیگیری کرد. می توان به مشتریان خدمات سریعتری ارائه داد. بستن قرارداد امن و توقف سریعتر در صورت وجود اشتباه یکی دیگر از اثرات این نرم افزار است. افزایش بهره وری فروش و بهبود قابل توجهی از میزان معامله بسته شده را در بر دارد . وقتی موجودی دقیق باشد عامل مهمی در جلوگیری از دست دادن مشتریان و پیشگیری از بوجود آمدن نارضایتی های احتمالی به دلیل نبود محصولی است که مشتری خواهان آن است . امکان پیش بینی برنامه ریزی و آماده سازی برای افزایش ناگهانی فروش با دسته بندی موجودی تاثیرات سازمانی ار افزایش می دهد.

سامانه انبارداری:

نگه داشتن موجودی دقیق برای کاهش هزینه ها و ارائه عملیات ساده حیاتی است . آسان کردن شمارش ها، تهیه گزارشی از میزان فروش و اینکه کدام محصول زودتر از بقیه محصولات به فروش رفته و تقاضای بیشتری داشته است. از سوی دیگر با سامانه انبارداري می توان جلوی تقلب های احتمالی را گرفت و حتی از خرید کالاهای اضافی نیز جلوگیری کرد. می توان بر موجودی ها کنترل کرد. امکان مرتب سازی و بروزرسانی را دارد و دسترسی به اطلاعات انبار و موجودی ها آسان خواهد بود.

امکانات نرم افزار انبار:

داشتن حساب موجودی ها دیگر به روش های قدیمی به خصوص اگر کسب وکار توسعه یافته باشد امکانپذیر نخواهد بود نمی توان سفارشات گذشته را بررسی و حتی با اطلاعات بروز کنونی مقایسه کرد . به عبارتی مبهم بودن موجودی ها بسیار ناخوشایند خواهد بود. از این رو برای کاهش و صرفه جویی در زمان، صرفه جویی در انرژی و پول داشتن نرم افزار انبار اجتناب ناپذیر است.

بهترین نرم افزار کنترل موجودی:

از سوی دیگر باید بخش های دیگر کسب و کار هم همسو با بخش موجودی درست کار کند به عنوان مثال اگر کالاها به دلیل نبود حمل و نقل درست ، به موقع به دست مشتریان نرسد و نیاز مشتری تامین نشود همه به ضرر کسب وکار است از این رو تنها با برنامه ریزی دقیق کسب وکار می تواند به سود برسد. کسب و کار باید نیازهای آینده و ظرفیت را مشخص کند و تنها گزارش های تحلیل می تواند گویای این موضوع باشد. بهینه سازی فرایندهای موجودی زمان را کاهش می دهد و به موقع به مشتریان خدمت رسانی می شود . از سوی دیگر محاسبه زمان چگونگی تعداد واحدهای مورد نیاز برای سفارش فراهم کرد ولی باید برای مواقع غیرمنتظره مانند سفارش مشتری بزرگ، مشتری جدید و … آمادگی هم داشت. بديهي است اين امکانات را می توان فقط در بهترین نرم افزار کنترل موجودی پيدا کرد.

بهترین نرم افزار انبارداری:

البته ناگفته نماند که باید نرم افزاری که کسب و کارها از آن برای موجودی و انبار استفاده می کنند با رشد کسب و کار قابلیت رشد داشته باشد و باید این اتفاق بدون اضافه کردن مقدار قابل توجهی سخت افزار باشد و یا هزینه های سیستم را تضمین کند. یعنی باید هماهنگ با بازار صورت بگیرد در همين راستا شما فقط مي توانيد از بهترین نرم افزار انبارداری چنين انتظاري را داشته باشید.

سامانه جامع انبارها چیست؟

اهداف مهم برای هر سامانه جامع انبارها این است که اطمینان از ارزش دارایی ها و نظارت بر آنها پیدا کند. نگهداری سوابق نیز مهم است که مهمترین بخش سیستم مدیریت موجودی برای پیگیری نیاز ثبت سوابق است. محاسبات غلط می تواند یک زنجیره ناکارآمد با تولید بیش از حد و یا کم را مهیا کند . جلوگیری از زیان های احتمالی صرفه جویی ، عامل اتخاذ تصمیم های درست و سازماندهی صبط و استانداردکردن موجودی و انبار با الکترونیکی کردن آن ممکن می شود و سود کسب و کارها را افزایش می دهد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *