26 دسامبر 2019 اخبار آی کن0 نظر
نرم افزار بودجه آی کن راهی برای جلوگیری از هدررفت منابع مالی

جهت راه اندازی کسب و کار و ادامه آن به بودجه و منابع مالی نیاز است ولی مهم تر از تامین مالی بحث مدیریت بودجه و منابع مالی است که یک کسب و کار در اختیار دارد. برای اینکه از کسب و کار کوچک تا شرکت ها و موسسات بزرگ بتوانند منابع مالی و بودجه ای که برای کسب و کار خود در نظر گرفته اند، مدیریت کنند به یک نرم افزار بودجه مانند سیستم بودجه «آی کن» نیاز دارند.

شاید این سوال پیش آید چرا؟ در پاسخ به این سوال باید گفت سیستم بودجه «آی کن» شامل عناصری است که نشان می دهد که چه میزان پول در کوتاه مدت و بلند مدت در شرکت و کسب و کار کوچک و بزرگ خرج می شود. شرکت های مطرح از سیستم بودجه استفاده می کنند تا با مدیریت منابع مالی ای که در دست دارند به اهدافی که باعث رشد و پایداری شرکت می شود، برسند. در حقیقت نرم افزار بودجه و اعتبارات دارای اهداف اصلی هماهنگی، تخصیص منابع مالی و برنامه ریزی عمومی برای انجام عملیات های شرکت است.

شرکت ها از یک بودجه ریزی عملیاتی به منظور برنامه ریزی جهت رشد و پیشرفت تجارت و کسب و کار خود در یک دوره زمان خاص استفاده می کنند. فردی که بر سیستم بودجه نظارت می کند از سندهای موجود در این سیستم استفاده می کند تا فرصت ها، سرمایه گذاری های مورد نیاز و یا هزینه ها را مشخص کند. به عنوان مثال اگر شما بودجه محدودی دارید و تصمیم دارید با آن بهترین بهروه وری را داشته باشید باید حتما یک سیستم بودجه ای بودجه ریزی بر مبنای عملکرد داشته باشید تا به شما نشان دهد که برای توسعه کار خود به چه میزان فضا نیاز دارید؟ برای انجام عملیات توسعه به چه میزان منابع مالی برای آموزش کارکنان خود نیاز دارید؟ هزینه های حقوق و … چقدر خواهد بود؟ و بالاخره اینکه چه میزان پول برای تهیه اقلام ضروری و … نیاز دارید؟

در حقیقت سیستم بودجه بندی مدیران ارشد و مدیران اجرایی را تشویق می کند که با هم هماهنگ باشند تا بتوانند بر منابع مالی نظارت کرده و کنترل کنند. در حقیقت بدون نرم افزار پیش بینی بودجه مدیران نمی دانند چه محدودیت های مالی دارند و همکاران آنها در حال انجام چه کارهایی با منابع مالی هستند.

تخصیص منابع کارآمد یکی از مهم ترین اهداف سازمان ها است و برای رسیدن به این اهداف نیاز به بودجه ریزی بر مبنای عملکرد است. یک شرکت مقدار محدودی سرمایه و دارایی در اختیار دارد و باید در طول سال با آن منایع عملیات های شرکت را به سرانجام برسانند. حتی این سیستم برای مشکلات غیرمنتظره نیز منابعی را در نظر می گیرد. به عنوان مثال یک شرکتی ممکن است اموال خود را در اثر بلایای طبیعی یا دیگر مشکلات از دست بدهد اما یک سیستم بودجه کارآمد مانند «آی کن» سرمایه ای را نیز برای چنین روزهایی در نظر می گیرد تا شرکت بتواند به کار خود ادامه دهد.
مدیران از نرم افزار مدیر بودجه استفاده می کنند تا بتوانند عملکرد شرکت و مدیران خود را بررسی کنند تا در حد محدوده منابع مالی شرکت کار کنند و اگر در بخش هایی بیش از بودجه تعیین شده، هزینه می شود بوسیله حسابرسان مشکلات را یافته و جلوی هدررفت منابع مالی را بگیرد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *