15 ژانویه 2018 اخبار آی کن0 نظر
نرم افزار حسابداری؛ نقطه تلاقی سیستم های سازمانی

نرم افزار حسابداری؛ نقطه تلاقی سیستم های سازمانی

حسابداری ، نرم افزار حسابداری ، سیستم حسابداری ، نرم افزار حسابداری رایگان ، نرم افزار حسابداری شرکتی ، حسابداری چیست ، حسابداری دولتی ، تعریف حسابداری

دیگر زمان آن گذشته است که بخواهیم در خصوص سوال حسابداری چیست يا نرم افزار حسابداری رایگان چه امکاناتی را به ما می دهد بحث کنیم.

در دنیای امروز سیستم حسابداری جامع یک ضرورت است نه انتخاب. در این اقتصاد جهان که رقابتی است، فرصت ها و تهدیدهای زیادی به صورت همزمان وجود دارد از این رو برای سازمان ها بسیار مهم و سخت است که بتوان فعالانه پاسخگو بود. این پاسخ ها باید دقیق و به موقع باشد. برای اینکه همه چیز دقیق باشد مدیران نمی توانند منتظر تهدیدها باشند سپس بعد از آمدن آن به دنبال راه های آماده سازی باشد. شرکت ها دارای چالش های غیرقابل پیس بینی هستند اما مهمترین بخش شرکت که می تواند کمک کند تا سهامداران بمانند، آن بخش مالی هر شرکت و سازمان است.
چالش هایی در هر سازمان وجود دارد که با تحلیل دقیق و گزارش های به لحظه رفع می شوند و بهبود می یابند. اطلاعات مالی آنقدر مهم هستند که حتی متخصصین بخش مالی بسیاری اطلاعات را از بخش های دیگر مخفی نگه می دارند. ولی بخش های زیادی از اطلاعات مالی می تواند در پیشبرد کارهای شرکت و سازمان به سایر اعضای بخش های دیگر کمک کند از این رو نیاز است که این بخش از اطلاعات با سایر بخش ها و اعضا به اشتراک گذاشته شود از این رو باید بخش های دیگر به حسابداری متصل باشند و نقطه تلاقی سایر سسیتم های سازمانی باشد.
هر تراکنش کوچک باید از سوی سیستم حسابداران ثبت شود. اسناد ثبت شده در نرم افزار حسابداری می تواند به بهبود و رشد شرکت و سازمان کمک کند. وقتی اطلاعات به صورت هوشمند به اشتراک گذاشته شود بسیاری از اعضای دیگر سازمان نیز از آن بهره مند می شوند، از این رو باید اطلاعات سازمان یافته از طریق یکپارچه سازی تمام داده ها و سفارشی کردن قابلیت اشتراک آن با توجه به الزامات اعضای آن به اشتراک گذاشته شود. این موضوع مرکزی شدن اطلاعات حسابداری را مهم می کند.
با استفاده از نرم افزار حسابداری شرکتی فاکتورها، فرصت ها و دیگر موضوعات مالی و … مدیریت بهتری می شوند و این موضوع باعث می شود هزینه مالی کاهش یابد و درآمد متعادل شود. اطلاعات حاصل از مدیریت موجودی می تواند به بازاریابی و فروش کمک کند. مدیران حسابداری مسئول حفظ و رضایت مشتری هستند. داده های مالی بسیار مهم است از این رو باید نگهداری و حفظ شوند. مدیر باید نظارت کند که آیا مشتری هزینه را پرداخته کرده و یا نه، آیا اشتراک خود را تمدید کرده و یا نه و … . از این رو سیستم قوی حسابداری به مدیران اجازه می دهد تا متمرکز شوند تا فعالیت های مالی مشتریان خود را در شرکت بروز کنند. نرم افزار حسابداری یکپارچه دارای ویژگی های بسیاری است و به گونه ای طراحی شده است تا با سایر سیستم های سازمانی سازگار باشند.
نرم افزار حسابداری دولتی اغلب شامل حساب های قابل پرداخت، دریافتی، دارایی ثابت و یک ماژول مدیریت موجودی است که همه آنها در یک نقطه مرکزی به هم متصل می شوند. این سیستم اجازه می دهد که با دیگر ماژول ها به اشتراک گذاشته شود.

یکپارچگی مزیت اصلی افزایش بهره وری و روش استانداردی است، چرا که فعالیت های گزارش دهی فروش، فروشگاه ها، دفاتر، اطلاعات ورودی و خروجی، حسابداری مالی و حسابداری مدیریت و … در یکجا متمرکز می شود و سرعت، دقت و کارایی و پردازش اطلاعات مالی افزایش می یابد و همچنین اطلاعات معاملات به لحظه ارسال می شود. نرم افزار حسابداری بايد توانایی ارتباط با سایر سیستم های مرتبط مثل فروش، خرید، انبار، اموال، تدارکات، تردد، بازرگانی، نقلیه، قرارداد، حقوق و دستمزد  تعمیرات، بودجه و … را نیز داشته باشد. با چنین سیستمی حتی یک هتل کوچک متوجه می شود که چه تعداد اتاق خالی، چه تعداد اتاق پر و رزرو شده و … وجود دارد. حال باید به سازمان خود بنگرید و مشاهده کنید از یک سیستم حسابداری پیشرفته استفاده می کنید یا نیاز است یک نرم افزار حسابداری قدرتمند را جایگزین نرم افزار فعلی کنید.

آشنایی با نرم افزار حسابداری آی کن

مطالب مشابه:

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *