13 مارس 2018 اخبار آی کن0 نظر
نرم افزارERP چیست؟ استفاده همزمان از نرم افزار erp و BPMS چگونه می تواند موجب افزایش بهره وری سازمان شود؟

نرم افزارERP چیست؟ استفاده همزمان از نرم افزار erp و bpms چگونه می تواند موجب افزایش بهره وری سازمان شود؟

نرم افزارERP چیست؟

ERP چیست؟

برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) به اضافه مدیریت فرایند کسب و کار (BPMS) برابر است با هوش کسب و کار است. یک بازار ناپایدار ، اقتصاد مشکل دار به شرکت های کوچک و بزرگ نیاز دارد تا کاهش هزینه ها را سرعت بخشد. یک شرکت زمانی به نقطه رشد و اوج می رسد که هزینه ها را کاهش دهد و سود حاصل کند، چرا که کسب و کارها پیچیده شده است. اگر وضعیت خوبی در مرحله رشد کسب و کار باشد باز هم می تواند تشدید شود. وقتی شرکت ها رشد می کنند به همکاری و ادغام سیستم ها بیش از پیش نیاز دارند.

خرید نرم افزار ERP:

برنامه ریزی منابع سازمانی روش قدیمی است ولی می شود نرم افزار ERP را با BPMS متمرکز کرد و ترکیب این دو نتایج خوبی را دربر دارد ، چرا که فرایندهای کسب و کار را ساده و سریعتر می کند. فرایندهای کسب و کار را استاندارد سازی می کند. دید کاملتر در تمام توابع و بخش ها بوجود می آورد. مزایای دیگر با ترکیب این دو می توان به اهداف خاص سازمانی رسید و و برای سازمان بهتر است به خصوص در در سال اول 100 درصد سرمایه گذاری را بهبود می بخشد حتی آن شرکت هایی که عقب افتادن می توانند صرفه جویی قابل توجهی را با این دو برنامه داشته باشند و تولید کنند.

نمونه نرم افزار ERP ، بهترین نرم افزار ERP:

پیاده سازی این دو برنامه نرم افزار ERP و BPMS کاهش 20 درصد در میزان موجودی ، 97 درصد دستاورد در موجودی انبار و کامیون ، 97 درصد برنامه داخلی در وظایف پروژه و خدمات کار ،بهبود کارایی فرایند و ارائه گزارش مالی، کاهش 14 درصدی هزینه ای اداری، کاهش 14 درصدی هزینه ای اداری ،کاهش 14 درصدی در هزینه ای عملیاتی را در بر دارد. با پیاده سازی یک سیستم ERP توانایی مدیریت داده های متمرکز شده یک مزیت استراتژیکی بزرگ است. اطلاعات مربوط را به کاربران نهایی را می دهد بهبود دسترسی سرعت به داده های مربوط به کسب و کار و حداقل مقدار دستکاری را میسر می کند. اطلاعات بیشتری را سایر بخش های کسب وکار می دهد که با هم ارتباط دارند. اطلاعات را گسترش می دهد و روابط مشتری و فرونشده بهبود می یابد.

انواع ERP:

ERP متمرکز سیستم مالی عملیاتی رکوردی را که کسب و کار شمار ا اجرا و مهم می کند. BPMS برای استانداردسازی ساده سازی ، خودکار سازی و افزایش دید و شفافیت در فرایند های کسب وکار خدمت می کند این دو باهم باعث هم افزایی می شود و کسب و کار را رشد می دهد.

استفاده همزمان از نرم افزار ERP و bpms:

BPMS ابزاری است که به شرکت اجازه می دهد که فعالیت های خود را در فرایند کل فروش مدیریت کند. به عنوان مثال یک قانون کسب و کار می تواند، پیکربندی شود تا به صورت اتوماتیک یک نقشه و چشم اندازی داشته باشد و بداند آیا می تواند یک فروشنده جدید اضافه کند و یا اینکه می تواند چشم اندازها را در صورت اضافه کردن یک فروشنده را مشاهده کند. مدیران می توانند بر زمان پول و مردم برای انجام هر فعالیت کاری که انجام می شود، نظارت کرده و به این ترتیب روند را بهینه سازی کنند و یا اینکه با مدل سازی و شبیه سازی نتیجه فروش را تعیین کنند. به عنوان مثال با این مدل سازی متوجه می شوند اگر 20 درصد فروشندگان یک شهر به مرخصی روند، چقدر بر روی فروش تاثیر خواهد گذاشت.

نرم افزار ERP ایرانی:

نرم افزار ERP مجموعه ای از برنامه های مشابه از یک فروشنده واحد است که از مرکز داده های مشابه استفاده می کند. فرض کنید شرکت شما یک برنامه کاربردی دارد که می تواند تعداد واحدهای فروش شده از سوی فروشنده اش را به صورت روزانه ضبط کند. از یکی دیگر از برنامه های موجود در بخش تولید استفاده می کند تا از این اطلاعات برای پیش بینی تقاضا برای هفته آینده استفاده کند و مواد خام را به ترتیب سفارش دهد. این اطلاعات همچنین برای محاسبه کمیسیون فروش خود استفاده می شود که می تواند آن را در برنامه پرداخت حقوق مشابه مشاهده کرد. البته پر واضح است که همچنان نرم افزار ERP ایرانی که رویکرد تخصصی داشته باشد وجود ندارد و باید سیستم های یکپارچه را جایگزین آن نمود.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *