7 اکتبر 2017 اخبار آی کن0 نظر
همایش روز ملی روستا و عشایر

افتتاح سامانه مکانیزه مدیریت آبادی ها و روستاهای کشور در همایش ملی روستا و عشایر 

به گزارش روابط عمومی آی کن سامانه مکانیزه مدیریت آبادی ها و روستاهای کشور که تولید شده توسط گروه مهندسی آی کن می باشد در چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر رو نمایی و افتتاح شد.
این همایش با حضور جناب آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و جمعی از وزرا و نمایندگان مجلس و  هزار و سیصد و 63 نفر از روستائیان برگزار شد. از این تعداد 100 نفر دکترا، 460 نفر فوق لیسانس ،649 نفر لیسانس و مابقی به عنوان نخبگان روستایی هستند.
رئیس ستاد ملی روز روستا و عشایر با اشاره به رونمایی از سامانه جامع آمار و اطلاعات روستایی و عشایر در این همایش گفت: در این سامانه آمار و اطلاعات هر روستا با چند صفحه مختص هر روستا برای مخاطبان به نمایش گذاشته می شود.
وی همچنین از راه اندازی اپلیکیشن روستا خبر داد و افزود: در این اپلیکیشن تولیدات روستائیان در آن نمایش داده می شود و علاقمندان می توانند برای اطلاع از آخرین اطلاعات و آمار روستائیان به آن مراجعه کنند که البته این اپلیکیشن هم در روز همایش «15 مهر» رونمایی می شود .
این همایش در 15 مهر از ساعت 8 صبح تا 17 عصر در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری صبح امروز (شنبه 15 مهر 96) با حضور در محل سالن اجلاس سران تهران، چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر را با شعار “نخبگان روستایی، ظرفیت پنهان توسعه پایدارروستایی” افتتاح کرد.

این سیستم به منظور پیگیری داده های مربوط به آمار و اطلاعات آبادی های کشور طراحی شده است. هدف از این سیستم ایجاد یک روال هوشمند و الکترونیک برای ارتقای سطح کارایی و استفاده ی آسان از آن ها برای کاربران سیستم می باشد. همچنین علاوه بر بحث مکانیزه کردن اطلاعات، آگاهی از کمبودها، پتانسیلها و برنامه ریزی های آتی برای توسعه روستاها با توجه به کمبودها و زیرساخت ها نیز می باشد. با هوشمند شدن این سیستم کاربران به آسانی می توانند با وارد کردن اطلاعات مربوط به استان ، شهرستان و حوزه ی مورد نظر خود به اطلاعاتی مثل اطلاعات پایه ی روستا، اطلاعات زیر ساختی و زیربنایی، اطلاعات خدمات عمومی، اطلاعات آموزشی- فرهنگی – مذهبی و اطلاعات جمعیتی دست یابند، مشاهده کنند و در صورت نیاز ویرایش کنند. در این سیستم فرم ها به صورت جامع و یکپارچه می باشد که سهولت دسترسی به اطلاعات را تا حد زیادی ارتقا می دهد و این اطلاعات در سیستم به شکل داشبورد و تحلیل هایی است که موجب برنامه ریزی بهتر برای توسعه ی روستایی می شود.

در هر استان شخصی به عنوان مدیر کل روستایی استانداری موظف به ثبت و به روزرسانی اطلاعات آبادی های استان خود می باشد.این فرآیند با ثبت اطلاعات توسط مدیر کل روستایی و استانداری شروع برای کارتابل کارشناس معاونت توسعه ی روستایی و منطق محروم کشور ارسال می گردد. کارشناس اطلاعات را بررسی میکند و در صورت لزوم ویرایش ، تایید و یا برای بررسی مجدد به مدیر کل روستایی استانداری بازگشت داده می شود.

همایش روستا و عشایر , روستا , عشایر , مدیریت آبادی کشور, آبادی , نرم افزار مدیریت آبادی

همایش روستا و عشایر , روستا , عشایر , مدیریت آبادی کشور, آبادی , نرم افزار مدیریت آبادی  همایش روستا و عشایر , روستا , عشایر , مدیریت آبادی کشور, آبادی , نرم افزار مدیریت آبادی

 

 

 

 

 

 

 

 

همایش روستا و عشایر , روستا , عشایر , مدیریت آبادی کشور, آبادی , نرم افزار مدیریت آبادی همایش روستا و عشایر , روستا , عشایر , مدیریت آبادی کشور, آبادی , نرم افزار مدیریت آبادی

 

 


مطالب مرتبط:

سامانه مدیریت آبادی های کشور

گالری تصاویر همایش

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *