16 ژانویه 2018 اخبار آی کن0 نظر
وظیفه حسابداری در سازمان ها و شرکت ها چیست ؟

وظیفه حسابداری در سازمان ها و شرکت ها چیست؟

حسابداری ، نرم افزار حسابداری ، سیستم حسابداری ، ویژگی های حسابداری ، بهترین نرم افزار حسابداری ، حسابداری رایگان ، وظیفه حسابداری چیست ، وظیفه حسابدار چیست ، وظیفه حسابداری ، حسابداری چیست ، وظیفه نرم افزار حسابداری چیست ، بودجه ریزی

در حال حاضر کمتر کسی است که نتواند بیان کند نرم افزار حسابداری چیست؟ یا وظیفه حسابدار چیست؟ حال می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم؛ وظیفه حسابداری چیست یا بهتر عنوان کنیم وظیفه نرم افزار حسابداری چیست؟

یکی از وظایف مهم کسب و کارها بحث ثبت معاملات مالی است اما چرا حسابداری برای کسب و کارها مهم است؟ حسابداری به کسب و کارها اجازه می دهد اعداد خام را به صورت قابل فهم درباره عملکرد و سود آوری ترجمه کنند. حسابداران از اصول اولیه پذیرفته شده در حسابداری پیروی می کنند تا زبان حساب های کسب و کار برای هر کسی در داخل و خارج از شرکت قابل درک باشد.
کسب و کارها بر روی حسابداری جهت ردیابی جریان پول تکیه می کنند. وقتی کسب و کاری فروش می کند به حساب می رود اگر فروش اعتباری باشد روی این متمرکز می شود که پرداخت واقعی پول چه زمانی خواهد بود. به عبارتی بدون نرم افزار حسابداری نمی توان سلامت مالی کسب و کار و ذینفعان را نشان داد. سیستم حسابداری یک عملی برای نگهداری سیستماتیک پرونده های مالی شرکت و تدوین صورتحساب های مالی سازمان است. بدون حسابداری سلامت مالی شرکت ها و کسب و کارها غیرممکن می شود، چرا که باید مالیات های پرداخت شده، دارایی ها، بدهی های شرکت و … به دقت بررسی شوند.
از ویژگی های حسابداری می توان عنوان نمود این نرم افزار می تواند حساب ها و صورتحساب های مالی که نشان دهنده فعالیت سازمان در برابر سهامداران، سرمایه گذاران، اعتباردهندگان، بدهکاران دولتی، مشتریان و کارمندان است را مدیریت کند. نرم افزار حسابداری نه تنها بحث حقوق و دستمزد و خرید شرکت را، بلکه اظهارنامه خالص، صورتحساب جاری و درآمدها را نیز ردیابی می کند.

تجزیه و تحلیل عملکرد هم برای سازمان و شرکت های مهم است و معمولا صاحبان کسب و کارها از حسابداری برای تجزیه و تحلیل عملکرد مالی شرکت استفاده می کنند. مدیران باید بدانند که چه میزان سرمایه دارند تا بتوانند مطابق آن برنامه بودجه ریزی را تنظیم کنند، واضح هست بهترین نرم افزار حسابداری خواهد توانست این عملیات را به خوبی پشتیبانی نماید.
حسابداران می توانند از جنبه های مختلفی بر کسب و کار نظارت کرده و حتی مقایسه انجام دهند. اگر درآمد فروش بالا باشد اما هزینه های تولید نیز بیشتر شود امکان اینکه کسب و کار ادامه نیابد یا از بین برود زیاد است. بنابراین باید همه چیز با دقت نظارت شود و بخش حسابداری می تواند این نظارت را انجام دهد. حتی حسابداری می تواند حساب های یک کسب و کار را با کسب و کار دیگری مقایسه کند. حسابداری این امکان را می دهد که سود و زیان شرکت، سرمایه گذاری و نتایج حاصله را با هم مقایسه کند، بدیهی است نرم افزار حسابداری رایگان نمي تواند همه اين عمليات را انجام دهد.
کسب و کارها، شرکت ها و سازمان ها به راهی برای نگهداری اسناد و عملیات تجاری خود نیاز دارند بنابراین حسابداری این امکان را می دهد تا اطلاعات مالی و تجاری در یک جا حفظ شود تا بتوان در آینده نیز حساب های مالی و فعالیت های اقتصادی خود را مقایسه کرد. استفاده دیگری که از حسابداری می شود برای بررسی بازده و عملکرد شرکت و استفاده از آنها برای تصمیم گیری های تجاری است تا بتوان سودآوری در کشور را بهبود بخشید.

و نهایت اینکه حسابداری می تواند عامل هشدار دهنده به مدیریت باشد تا در مسیر درست قدم بردارد . اهداف هر کسب وکاری سوددهی است شرکت بدون حسابداری مانند کشتی بدون ناخدا و رادار است و اگر نباشد مشخص نیست که یک سازمان و کسب و کار به کدام سو و کجا می رود. حال این شما خواهيد بود که تصميم مي گيريد که از يک نرم افزار پيشرفته حسابداری در مجموعه خودتان استفاده نماييد يا نه؟

آشنایی با سیستم حسابداری آی کن

مطالب مشابه:

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *