3 فوریه 2018 اخبار آی کن0 نظر
ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری (بخش اول)

ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری (بخش اول)

حسابداری ، نرم افزار حسابداری ، بهترین نرم افزار حسابداری ، ویژگی های نرم افزار حسابداری ، ویژگی های سیستم حسابداری

ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری جزو ضروریات تمام شرکت ها و سازمان ها است. در نگاه اول ممکن است به نظر برسد که همه نرم افزارهای حسابداری تقریبا یکسان و شبیه به هم هستند و بدهی های قابل دریافت، حساب های قابل پرداخت، اسناد عمومی، صورتحساب ها و… را اجرا می کنند ولی این تنها ظاهر قضیه است، چرا که بهترین نرم افزارهای حسابداری تنها این کارها را انجام نمی دهند و دارای ویژگی های خاص تری هستند، امید داریم با اطلاعات این پست و پست فردا بتوانیم شما را در انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری بر اساس ویژگی های نرم افزار حسابداری همراهی نماییم :

گزارش، تجزیه و تحلیل

امروزه اطلاعات یک قدرت و چالش در محیط کسب و کار محسوب می شود به همین دلیل بهترن نرم افزار حسابداری دارای قابلیت تجزیه و تحلیل اطلاعات ، گزارش دهی و تحلیل قوی باید باشد. به عبارتی نرم افزارهای برتر حسابداری در کنار کمک به کاربران در دستیابی به فعالیت های مالی، با ارائه گزارش ها ی قوی و تجزیه و تحلیل های قوی مالی به مدیران شرکت ها کمک می کند.

گرافیک و کاربرپسندی

درست است که حسابداری بر اعداد متمرکز است ولی با این حال گرافیک است که در ارائه نمودارها و سایر فهرست های تصویری اعداد و ارقام بسیار موثر است و گزارش ها را ملموس تر می کند از این رو نرم افزارهای برتر دارای گرافیک بالا و به عبارتی کاربر پسند هستند، چرا که گرافیک یک ابزار قدرتمندی برای نشان دادن مفاهیم و اعداد است کاری که نمودارها برای درک مفاهیم می کنند شاید اعداد به تنهایی نتوانند انجام دهند.

اتوماسیون

برای بسیاری از کسب وکارها پشتیبانی از معاملات حسابداری ساده جهت مدیریت مالی کافی نیست از این رو بسیاری از شرکت ها نیاز به اتوماسیون کامل برای هزینه های کارمندان، حقوق و دستمزد ، بودجه شرکت ها ، درخواست های خرید و فعالیت های پیچیده مالی نیز دارد از این رو از دیگر ویژگی های سیستم حسابداری می توان به داشتن اتوماسیون و کارتابل اشاره نمود.

بروزرسانی خودکار

استفاده از نرم افزار تاریخ گذشته مانند غذای مانده و فاسد است که خطرآفرین است. باید پذیرفت دیگر هیچ چیز رایگانی که صرفا جهت رضای خدا باشد وجود ندارد ، بدیهی است نمی توان از یک سیستم حسابداری ریگان برای انجام امور مهم مالی شرکت استفاده کرد. در این بین پر واضح است که قوانین و مقررات و شیوه های آن در طول زمان تغییر می کنند از این رو باید سیستم حسابداری بروزرسانی شود بنابراین بهترین نرم افزار حسابداری ، بروزرسانی را در دستورکار خود قرار داده است.

سفارشی سازی

از دیگر ویژگی های نرم افزار حسابداری برای انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری، بحث سفارشی سازی آن است و این دقیقا با نیازهای کسب و کار مطابقت دارد بنابراین باید امکان سفارشی سازی آسان، اظهارات، فرم ها، گزارش ها و … فراهم شود. باید به راحتی داده ها و گزارش ها را با توجه به سهولت و الزامات مشتری فراهم کند.

اتصال به شبکه

امروزه دیگر تمام سیستم ها و نرم افزارها به شبکه متصل هستند بنابراین نباید نرم افزار حسابداری نیز از این امر مستثنی باشد باید از این رو بهترین نرم افزار حسابداری نیز به شبکه متصل شود چرا که باید بتوان از این طریق اسناد را به صورت دیجیتالی ارسال و دریافت کرد.

قابلیت همکاری

داده های وارد شده به نرم افزار حسابداری می تواند برای انواع برنامه های کسب و کار ، منابع انسانی، فروش، حمل و نقل و … مفید باشد از این رو با آنها نیز باید همکاری داشته باشد بنابراین بهترین نرم افزار حسابداری با دیگر نرم افزارهای سازمان و شرکت ارتباط دارد به عبارتی اشتراک گذاری داده ها باید آسان باشد ، چرا که خصوصیت مهمی است و بهترین نرم افزارها این ویژگی را دارند.

ادامه دارد …

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *