14 ژانویه 2018 اخبار آی کن0 نظر
ویژگی های یک نرم افزار حسابداری خوب چیست؟

ویژگی های یک نرم افزار حسابداری خوب چیست؟

حسابداری ، نرم افزار حسابداری ، سیستم حسابداری ، ویژگی های حسابداری ، قابلیت های حسابداری ، بهترین نرم افزار حسابداری ، حسابداری رایگان

احتمالا براي شما هم سوال باشد که ویژگی های یک نرم افزار حسابداری خوب چیست؟ از ویژگی های حسابداری کدام مهمترند؟ از قابلیت های حسابداری کدام اولويت بالاتري دارند؟ یا حتی بهترین نرم افزار حسابداری چه ویژگی هایی دارد؟

البته که برای صاحبان کسب و کار، هیچ چیز مهم تر و نگران کننده تر از کنترل و مدیریت مسائل مالی نیست. کسب و کارهای زیادی به دلیل نداشتن مدیریت دقیق و حساب شده روی درآمدها و هزینه ها، خیلی زود شکست خورده اند. به همین دلیل است که همه مدیران و حسابداران، به دنبال بهترین راه برای مدیریت مالی مجموعه خود هستند بنابراین انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب به عنوان ابزار کار حسابدار بسیار مهم است. شاید به نظر آید که در ظاهر همه نرم افزارهای حسابداری شبیه به هم هستند ولی باید گفت نرم افزارهای خوب داری ویژگی هایی هستند که هر کسی باید آن را بداند.
هر سیستم حسابداری باید دارای قابلیت گزارش دهی و تجزیه و تحلیل باشد تا بتواند به شرکت ها کمک کند تا با قوانین و مقررات رگولاتوری دولت هماهنگ بوده و آن را اجرا کند. باید مطمئن شد که می توان گزارش های هفتگی و ماهانه تهیه کرد. باید اکثر برنامه ها به خصوص اکسل را داشته باشد. از سوی دیگر باید بتوان برای هریک از محصولات و خدمات خود گزارش مالی تهیه کرد. از سوی دیگر باید دانست کدام یک از محصولات و خدمات شرکت بیشتر پول می سازد از این رو نباید این بخش هم نادیده گرفته شود.
انتقال مفاهیم حسابداری و اعداد و ارقام آسان نیست از این رو باید نرم افزار حسابداری قابلیت نشان دادن اعداد و ارقام به صورت گرافیکی یعنی نمودار و دیگر فرمت ها را داشته باشد. از این رو گرافیک یک ابزار قدرتمندی است بنابراین باید در انتخاب نرم افزاری حسابداری به این موضوع نمودارها و گرافیک دقت کرد.
مدیریت مالی یکی از فعالیت های پیچیده تجاری است مانند مدیریت هزینه کارکنان، حقوق ودستمزد ، بودجه ادارات و … نرم افزار حسابداری باید دقیقا مطابق با نیازهای شرکت و سازمان باشد تا با رشد کسب و کار هماهنگ باشد. از این رو باید به دنبال نرم افزار مناسب برای نیازهای حسابداری شرکت و سازمان بود.
نرم افزار حسابداری ناپایدار یک ریسک محسوب می شود و هیچ کس خواهان آن نیست حتی اگر نرم افزار حسابداری رایگان باشد، از این رو نرم افزار باید به شبکه متصل شده و به صورت خودکار بروزرسانی شود تا آرامش خاطر ایجاد کند. نرم افزار حسابداری باید توانایی انجام وظایف دیجیتالی را داشته باشد.
سیستم حسابداری باید مقیاس پذیر باشد و باید بتواند اطلاعات و معاملات مالی را به صورت یکپارچه در خود جای دهد. از سوی دیگر باید امکان ارسال فاکتورها از طریق ایمیل را هم داشته باشد.
هرگز ریسک از دست دادن اطلاعات مالی را به جان نخرید بنابراین باید از نظر امنیتی و پشتیبانی نرم افزار اطمنیان حاصل کرد. پشتیبانی بسیار مهم است باید اطمینان حاصل کرد که روش های پشتیبانی و حفاظت از اطلاعات به صورت کامل وجود دارد.
نرم افزار حسابداری باید قابلیت اجرای سراسری برای تمام شعب و زیر مجموعه را هم داشته باشد تا بتواند با بخش های متعدد کلیدی کسب و کار مورد استفاد ه قرار بگیرد و همکاری داشته باشد. برخی از افراد بیرون از شرکت هستند و کار می کنند بنابراین باید به اطلاعات مالی موردنیاز خود دسترسی داشته باشند. این قابلیت در نرم افزار حسابداری موجب صرفه جویی و کاهش سردرگمی ها و بالا رفتن سرعت کار می شود.
کسب و کار نیاز به رشد در فروش و اندازه دارد بنابراین باید برنامه ای را انتخاب کرد که با ماژول های افزودنی گسترش یابد.
و نهایت اینکه قبل از خرید باید نرم افزار را امتحان و آزمایش کرد که چگونه کار میکند و اینکه چگونه عملکردهای کسب و کار شرکت را مدیریت می کند. حال اگر به دنبال يک نرم افزار حسابداری قدرتمند به منظور مدیریت مالی کسب و کار خود هستید پيشنهاد داريم با نرم افزار حسابداری آی کن آشنا شوید.

مطالب مشابه:

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *