29 ژانویه 2018 اخبار آی کن0 نظر
چرا حتی شرکت های کوچک و تازه تاسیس هم نیاز به نرم افزار حسابداری دارند؟

اهمیت حسابداری در کسب و کارها

چرا حتی شرکت های کوچک و تازه تاسیس هم نیاز به نرم افزار حسابداری دارند؟

هر روز کسب و کار کوچک مانند استارتاپ ها راه اندازی می شود. این شرکت ها هرچند کوچک بوده و دارای کارکنان اندکی هستند اما به طور قطع در آنها مسائل مالی و پول جریان دارد، از این رو وجود نرم افزار حسابداری در کسب وکارهای کوچک نیز بسیار مهم است و باید این دسته از کسب و کارها بدانند که حسابداری به خصوص نرم افزار حسابداری بسیار مهم و استفاده از آن گریز ناپذیر است. امروزه برای پرسش این سوال که حسابداری چیست کمی دیر شده است و شرکت ها با مسائل دیگری مثل آموزش حسابداری های نوین ، انواع حسابداری ، مقایسه نرم افزار های حسابداری ، بهترین نرم افزار حسابداری و … مواجه هستند.

هیچ چیز بدتر از این نیست که کسب و کاری از موقعیت مالی خود درک درستی نداشته باشد یا مهمترین امور شرکت خود از لحاظ امنیت و اهمیت را به نرم افزار حسابداری رایگان بسپارد. با کمک نرم افزار حسابداری مطلوب و مناسی است که می توان درک درستی از وضعیت مالی داشت، چرا که به این وسیله است که می توان دانست که از نظر مالی کجا ایستاده اید و قرار است در پایان سال کجا قرار بگیرید. با سیستم حسابداری است که می توان جریان مالی را به صورت نقدی ردیابی کرد. با این نرم افزار است که می توان از اینکه چه کسی پرداخت دارد، آگاه شد.

نرم افزار حسابداری

با استفاده از نرم افزار حسابداری ردیابی و سلامتی مالی کسب و کار آسان می شود. می توان بر پول نظارت کرد. می توان سند ایجاد و هزینه ها را پیگیری و حتی گزارشی از وضعیت مالی تهیه کرد. می توان صورتحساب ها را پیگیری کرد. از این رو کسب و کارهای کوچک نیز باید نه تنها نرم افزار حسابداری داشته باشند و از آن استفاده کنند، بلکه باید نرم افزار درستی را نیز انتخاب کنند. انتخاب نرم افزار مناسب برا ی کسب و کارهای کوچک یک چالش محسوب می شود، چرا که هر نرم افزاری دارای ویژگی ها و قیمت های متفاوتی است.

کسب و کارهای کوچک باید در انتخاب نرم افزار خود دقت کنند و سوال های زیادی را از خود بپرسند . مثلا اینکه چه تعداد کاربر قرار است به این نرم افزار دسترسی داشته باشند؟ آیا سیستم مبتنی بر ابر را ترجیح می دهند تا از هر جا که خواستند به اطلاعات مالی خود دسترسی داشته باشند. این نرم افزار قرار است چه چیزهایی را در بگیرد. قرار است فقط صورتحساب ها را دریافت یا حساب های قابل پرداخت را پیگیری کند. قرار است گزارش هم ایجاد کند. به ردیابی موجودی نیاز است یا اینکه باید دارای تمام ویژگی ها گفته شده باشد.

در هر صورت کسب و کارهای کوچک نیز به نرم افزار حسابداری نیاز مبرم دارند، چرا که باید بتوانند بودجه دقیقی را برای شرکت کوچک خود تعریف کنند. باید بتوانند ناکارآمدی ها را تشخیص دهند. باید از وضعیت مالی کار خود درک درستی داشته باشند. باید بتوانند اهداف مالی خود را تعریف کنند. دادن مالیات اجتنای ناپذیر است از این رو باید مستندات آن به درستی تهیه شود تا دولت بداند با سلامت کار می کنید، چرا که نداشتن مستندات لازم می تواند به کسب و کارهای کوچک لطمه زده و حتی هزینه بر باشد. یک کسب و کار کوچک باید بتواند صورت های مالی ماهانه ، سه ماه یکبار ، نقدی، مالیاتی و … را فراهم کند. از سوی دیگر نگه داشتن سوابق مالی نیز مهم است و دوره نگهداری اطلاعات مالی حتی کسب و کارهای کوچک به صورت دستی و روی کاغذ، گذشته است از این رو باید بحث استفاده از نرم افزار حسابداری جدی گرفته شود، چرا که یکی از دلایل شکست بسیاری از کسب و کارهای کوچک بحث درک نادرست از وضعیت مالی است.

نرم افزار حسابداری آی کن

حال اگر به دنبال يک نرم افزار حسابداری هستيد که مطابق کسب و کار شما رفتار کند و هيچ زمان براي نياز هاي شما بي پاسخ نباشد پیشنهاد می کنیم با نرم افزار حسابداری آی کن آشنا شوید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *