21 فوریه 2018 اخبار آی کن0 نظر
کاهش هزینه ها بهمراه افزایش بهره وری با نرم افزار حقوق و دستمزد

کاهش هزینه ها بهمراه افزایش بهره وری با نرم افزار حقوق و دستمزد

لیست حقوق ودستمزد ، ثبت حسابداری حقوق و دستمزد ، آموزش حسابداری حقوق و دستمزد ، حقوق و دستمزد در حسابداری ، حقوق و دستمزد چیست ، نرم افزار حقوق و دستمزد ، حقوق و دستمزد

حقوق و دستمزد چیست؟

شاید بحث حقوق و دستمزد ساده به نظر برسد ولی یکی از مواردی که باعث افزایش هزینه های کسب و کارها می شود حقوق و دستمزد است. مهمترین دارایی یک شرکت و یا هر کسب و کاری کارکنان آن است از این رو باید آنها را برای افزایش بهره وری راضی نگه داشت و یکی از راه های ایجاد رضایت و جلوگیری از ایجاد هزینه های اضافی بحث محاسبه دقیق حقوق و دستمزد کارکنان است. البته باید گفت اگر بحث حقوق و دستمزد به درستی محاسبه شود مدیریت می داند که چه میزان کارمند دیگر می تواند استخدام کند و بدون حساب و کتاب عمل نخواهد کرد که باعث بالا رفتن هزینه های کسب و کار خود شود.

نرم افزار حقوق و دستمزد:

وقتی شرکت ها و سازمان ها رشد می کنند محاسبه حقوق و دستمزد نیز پیچیده تر می شود از این رو محاسبات اشتباه منجر به پرداخت بیش از حد و یا کم می شود و این موضوع نه تنها شرکت ها و سازمان ها کارمندان خود را از دست می دهند، بلکه باعث ایجاد یاس و ناامیدی و کاهش بهره وری کارکنان می شود. بدیهی است وجود یک نرم افزار حقوق و دستمزد در ارتقا کیفیت کار کمک بسزایی خواهد کرد.

ثبت حسابداری حقوق و دستمزد:

از منظر همه کارفرمایان پرداخت های نادرست و دیرکرد در پرداخت ها هزینه ها را افزایش می دهد و در این میان بدترین روش انجام محاسبه حقوق و دستمزد به صورت دستی است. گزینه دستمزد دستی اغلب زمانبر است و موجب اتلاف وقت زیادی می شود و همین موضوع خود افزایش هزینه ها در کسب و کار نیز در پی دارد. انجام و محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان به صورت دستی موجب بالا رفتن هزینه ها در مصرف کاغذ می شود و از سوی دیگر محیط زیست را نیز به خطر می اندازد. از سوی دیگر اطلاعات آنها در یک سند ذخیره و پرداخت ها انجام می شود و به کارمندان به صورت دستی حقوق پرداخت می کنند. این روش دارای معایب زیادی مانند انباشته شدن صفحات زیاد، دقیق نبودن محاسبه ها و افزایش خطا و مهمتر اینکه تصحیح آنها نیز زمانبر است.

حقوق و دستمزد و لیست حقوق ودستمزد:

یک روش دیگری که شرکت ها و سازمان ها یاستفاده می کند از نرم افزار حقوق و دستمزد با فناوری قدیمی است. این نوع پرداخت نیز شبیه به کتابفروشی است. آنها نه تنها باید اطلاعات زیادی به صورت دستی به کامپیوتر وارد شود از سوی دیگر به بروزرسانی منظم نیاز دارد ، چرا که قوانین در حال تغییر هستند و حقوق و دستمزد باید بر اساس آن محاسبه شوند. از سوی دیگر نیاز به پشتیبانی روزانه دارند و باید نظارت مستمری روی انها صورت گیرد تا از ویروس ها هم در امان باشند. وقتی سیستم امن نباشد امکان بازیابی اطلاعات آن نیز دشوار است . اطلاعات در حقوق و دستمزد قدیمی در رایانه ها ذخیره می شوند و امکان از بین رفتن و دزدیده شدن اطلاعات مالی وجود دارد از این رو کاهش هزینه ها و افزایش کارایی به سختی ممکن می شود.

ثبت حسابداری حقوق و دستمزد و حقوق و دستمزد در حسابداری:

اکنون دیگر عملیات کسب و کار به استفاده از نرم افزار های تحت شبکه و مرتبط با سایر نرم افزار ها تبدیل شده است و یک سیستم حقوق و دستمزد تحت شبکه برای شرکت ها و سازمان ها موثر است. این سیستم موجب صرفه جویی در زمان و هزینه ها و افزایش روحیه کارکنان می شود . پرداخت دستمزد و حقوق بر مبنای شبکه و یکپارچه امن است و از سوی دیگر قابل دسترسی است. نرم افزار حقوق و دستمزد از پرداخت کارکنان مراقبت می کند.

آموزش حسابداری حقوق و دستمزد:

وقتی نرم افزار حقوق و دستمزد قابليت هاي زيادي داشته باشد و با سيستم های دیگر نیز مرتبط باشد ، با آموزش کافی و آموزش تخصصی می توان خيلي از کارها را انجام داد. وقتی حقوق و دستمزد به درستی محاسبه شود و پرداخت شود مدیریت و کارکنان آرامش خواهند داشت و اجازه می دهد آنها بر کا رخود تمرکز داشته باشند و کسب و کار را رشد دهند، از این رو نه تنها مقرون به صرفه است و خودکار محاسبه می شود هیچ خطری نیز در بر ندارد و خطاها نیز کاهش می یابد و به دنبال آن کاهش هزینه ها به دنبال خواهد داشت.
ما در آی کن سعی کرده ایم با یک نرم افزار حقوق و دستمزد منعطف سازمان ها را در کاهش هزینه ها بهمراه افزایش بهره وری با نرم افزار حقوق و دستمزد همراهی نماییم.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *