16 آگوست 2017 آموزش کاربردی0 نظر
کنترل AdRotator

کنترل های استاندارد ASP.NET

کنترل AdRotator

در جلسات قبل به آموزش مقدمات و ایجاد یک صفحه جدید در ASP.Net پرداختیم. در این جلسه و جلسات آتی به معرفی و نجوه کار با کنترل ها خواهیم پرداخت.

کنترل AdRotator در ASP.Net برای نمایش یک عکس به صورت رندم استفاده می شود. عکس نمایش داده شده توسط این کنترل از مجموعه ای از عکس ها که قبلا توسط کاربر تعیین شده، به صورت تصادفی انتخاب شده و نمایش داده می شود.
می توان برای هر عکس، یک آدرس URL مقصد تعیین کرد تا کاربر در هنگام کلیک بر روی آن عکس، به URL مقصد منتقل شود. اطلاعات عکس ها و URL ها در یک منبع داده ای مثل یک فایل XML یا پایگاه داده SQL ذخیره می شوند. کنترل در هنگام اجرای صفحه اطلاعات را از منبع داده مربوط به خود خوانده و اجرا می کند.
از این کنترل معمولا برای نمایش عکس های تبلیغاتی استفاده می شود. هر باره که صفحه Refresh می شود، کنترل انتخاب تصادفی عکس را انجام داده و یک عکس جدید را نمایش می دهد.
می توان تعیین کرد چه عکس هایی برای نمایش در اولویت قرار بگیرند و یا اینکه کدام عکس ها بیشتر از سایرین نمایش داده شوند.
شکل کلی تعریف و نمایش دکمه فرمان AdRotator در صفحه های ASP.Net به صورت زیر است:

اتوماسیون اداری , حسابداری تعهدی , سیستم اتوماسیون اداری , حسابداری , ASP.Net

نحوه قرار دادن یک کنترل AdRotator بر روی صفحه ASP.Net:

  1. ابتدا یک صفحه ASP.Net در محیط Visual Studio ایجاد کرده و یا صفحه از قبل طراحی شده خود را باز کنید.
  2. از منوی Toolbox و از قسمت کنترل های Standard یک کنترل AdRotator را کشیده و روی صفحه قرار دهید.
  3. همجنین می توانید به صورت مستقیم در قسمت کدنویسی Source صفحه کد مربوط به کنترل را تایپ نمایید.

تعیین عکس ها جهت نمایش :

چند راه برای ذخیره اطلاعات عکس ها، URL های مقصد و سپس انتقال آنها به کنترل AdRotator وجود دارد. در لیست زیر به معرفی این روش ها پرداخته ایم:

  • فایل XML: در این حالت مکان عکس ها ، URL های مقصد و سایر اطلاعات مربوط به عکس ها را در یک فایل XML قرار داده و سپس آن را به کنترل متصل می کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب نمایش عکس های تبلیغاتی از یک فایل XML توسط کنترل AdRotator رجوع نمایید.
  • یک پایگاه داده و کنترل سرور داده: در این حالت مکان عکس ها، URL های مقصد و سایر اطلاعات مربوط به عکس ها را در یک پایگاه داده مثل SQL Server قرار داده و سپس آن را به وسیله یک کنترل سرور داده مثل SqlDataSource به کنترل AdRotator متصل می کنید. جدول به کار برده در این پایگاه داده باید ساختاری داشته باشد که کنترل AdRotator بتواند آن را بخواند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به مطلب نمایش عکس های تبلیغاتی از یک پایگاه داده توسط کنترل AdRotator رجوع نمایید.
  • یک شیوه دلخواه: در این حالت شما یک رویداد Event Handler طراحی می کنید تا کنترل بر اساس آن عمل کند.

منبع

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *