6 سپتامبر 2017 اخبار فناوری اطلاعات0 نظر
گوگل هم ایران را تحریم می‌کند؟!

گوگل هم ایران را تحریم می‌کند؟!

در طی چند روز گذشته، دسترسی تعدادی از سایت‌های اینترنتی ایرانی به سرویس «گوگل آنالیتیکس» قطع شده است که به نظر می‌رسد به تحریم‌های اعمال شده از سوی دولت آمریکا علیه ایران ارتباط پیدا می‌کند.

اتوماسیون اداری , حسابداری تعهدی , سیستم اتوماسیون اداری , حسابداری , google, google chrome, android

در طی چند روز گذشته، دسترسی تعدادی از سایت‌های اینترنتی ایرانی به سرویس «گوگل آنالیتیکس» قطع شده است. تیم پشتیبانی گوگل در پاسخ به چرایی این اقدام، «نقض سیاست‌های سرویس آنالیتیکس» را دلیل قطع دسترسی سایت‌های ایرانی عنوان کرده است.

در طی روزهای اخیر فعالان بخش فناوری در ایران هر روز با چالش جدیدی مواجه می شوند. در چند روز گذشته شرکت گوگل بدون هرگونه اخطار قبلی ای، حساب کاربری تعدادی از شرکت‌های ایرانی در گوگل آنالیتیکس را بسته است. گوگل آنالیتیکس سرویسی است که ردگیری و گزارش دهی در مورد ترافیک بازدید از سایت‌های مختلف را انجام می‌دهد. این سرویس به دلیل ویژگی‌های جامعی که دارد در بین سایت‌های اینترنتی و توسعه دهندگان نرم‌افزارهای موبایلی از محبوبیت بالایی برخوردار است.

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که برخی سایت‌های ایرانی  که دسترسی شان به این سرویس گوگل قطع شده، به طور همزمان از سرویس دیگر گوگل به نام «اد وردز» استفاده می کردند که به شرکت‌های تبلیغاتی اجازه می داد تبلیغات خود را در صفحات آنها قرار دهند. به نظر می‌رسد که قطع دسترسی این سایت ها به گوگل آنالیتیکس به تحریم‌های اعمال شده از سوی دولت آمریکا علیه ایران ارتباط پیدا می کند. گوگل هنوز اظهارنظری در این باره انجام نداده است.

بررس‌های بیشتر نشان می دهد که برخی دیگر از سایت‌های ایرانی که به طور همزمان از سرویس های گوگل آنالیتیکس و اد وردز استفاده می کنند، دسترسی خود به سرویس آنالیتیکس را از دست نداده‌اند.

در طی هفته های گذشته، فعالان بخش فناوری ایران از جانب فشارهای اعمال شده از سوی دولت آمریکا تحت فشار بوده اند. ماه گذشته، شرکت اپل به بهانه تحریم های دولت آمریکا برخی از نرم‌افزارهای ایرانی را از اپل استور حذف کرده بود.

منبع: ایتنا

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *