18 دسامبر 2017 اخبار آی کن0 نظر
یکپارچه ساز جایگزین سیستم یکپارچه و راه خروج از نرم افزار های جزیره ای

یکپارچه ساز جایگزین سیستم یکپارچه و راه خروج از نرم افزار های جزیره ای

یکپارچه سازی ، یکپارچه ساز ، ESB ، یکپارچه کردن ، سیستم جامع ، سیستم یکپارچه ، نرم افزار جامع ، نرم افزار یکپارچه

در کسب و کار و یا سازمان و شرکت خود از نرم افزارها و سیستم های مختلفی استفاده می کنید. حتما این برنامه ها و سیستم ها هر کدام دارای تکنولوژی خاص خود هستند، اینطور نیست؟ آیا دوست دارید تمام نرم افزارها و سیستم های شما با هم متصل بوده و به صورت سیستم یکپارچه عمل کنند؟ آیا از اینکه برنامه ها و سیستم های موجود در شرکت و سازمان شما به صورت جزیره ای کار می کنند و نمی توان به اطلاعات و داده های آن بصورت جامع نگاه کرد، رضایت ندارید؟
امروزه برای اینکه شرکت ها در بازی رقابت باقی بمانند نیاز دارند تا تمام سیستم های آنها همزمان با هم کار کنند، چرا که سیستم ها اگر یکپارچه سازی نشوند و هر کدام جزیره ای عمل کنند مصرف هزینه ها و منابع را افزایش می دهند. وقتی کسب و کاری درست کار کرده و رشد می کند که به موقع و با دستیابی به اطلاعات تمام بخش ها از طریق سیستم ها بتوان تصمیم گیری درستی انجام داد و این زمانی حاصل می شود که بتوان با نرم افزار جامع را بوجود آورد.
در کسب و کارها، شرکت ها و سازمان ها برنامه ها و بخش های مختلف و در زمان های مختلفی به صورت جزیره ای عمل می کنند و معمولا داده های آنها به هم متصل نیست و این خود ناکارآمدی در میان دارد. به عبارتی وقتی یک شرکتی کسب و کار خود را شروع می کند ابتدا سیستم و نرم افزار حسابداری را تهیه کرده و در شرکت و سازمان خود راه اندازی می کند. بعد می رود سراغ جذب مشتریان خود و می خواهد مشتریان و درآمد خود را افزایش دهد بنابراین به دنبال نرم افزار ی و راهکاری الکترونیک برای این بخش می رود و به صورت جداگانه آن را راه اندازی می کند و مدیریت سفارش، فروش و … را انجام می دهد. با رشد کار و گسترش شرکت و سازمان به مرور زمان سیستم ها و نرم افزارها بیشتر وبیشتر می شود بدون اینکه ارتباطی بین این سیستم ها و پایگاه داده های آن وجود داشته باشد و این تعدد سیستم های جزیره ای بدون ارتباط با هم می تواند در حکم يک سرطان بزرگ برای سازمان باشد.
نرم افزار ESB ، راهکاری است که نیاز به تغییر نرم افزار های موجود ندارد و همان نرم افزار های موجود را فارغ از تکنولوژی به کار رفته به همدیگر متصل می کند و نه تنها بهره وری را بالا می برد، بلکه ارزانتر تمام می شود. به عبارتی با افزایش محاسبات، یکپارچه سازی می تواند نقش موثری را ایفا کند چون تطبیقی بین تمام تکنولوژیهای موجود شرکت و سازمان بوجود می آید و ادغام صورت می گیرد. باید کاری کرد تا تمام سیستم های موجود با هم در ارتباط باشند. از طریق این ارتباط بین سیستم ها است که می توان نرم افزار یکپارچه را ایجاد کرد. به زبان ساده تر سیستم یکپارچه ساز متخصص ارتباط زیرسیستم ها است و آنها را به صورت یک کل در می آورد.
اگر مدیران کسب و کارها به دنبال انجام کارها بدون استرس و در اسرع وقت هستند باید تمام عملیات های سازمانی به صورت سیستم یکپارچه کار کنند. این اقدام اثرات مفید زیادی بر کسب و کارها می گذارد از یک طریق موجب بهبود ارائه خدمات به مشتریان می شود، چرا که به نیازهای مشتریان سریعتر و کارآمدتر پاسخ می دهد. با سیستم یکپارچه ساز می توانید به تمام اطلاعاتی که نیاز دارید در زمان مناسب دست یابید و آن را به درستی مدیریت کنید. نرم افزار یکپارچه بهره وری را افزایش می دهد و به دنبال آن درآمد سازمان و شرکت بالا می رود، محیط کار بهتری را برای کارکنان فراهم می کند و آنها می توانند راحت تر کار کنند. در سیستم یکپارچه همه چیز باید با هم کار کنند اعم از بخش فنی، تولید، فروش، مالی و اداری و … بنابراین اگر هنوز سیستم یکپارچه ای را در شرکت و سازمان خود بوجود نیاورده اید ما به شما سیستم راهکار یکپاچه سازی با حفظ نرم افزارهای موجود را توصیه می کنیم. این سیستم نقش گذرگاه ارتباطی بین نرم‌افزارها و سرویس‌های سازمانی و فراسازمانی را دارد و مسئولیت مدیریت پیام‌های بین نرم‌افزاری، نظارت، سطوح دسترسی و … را بر عهده می گیرد . ESB امکان ارسال خودکار پیام در زمان آنلاین شدن سرویس نرم‌افزار مقصد ، یکپارچگی و کنترل متمرکز امنیت و چک کردن سطح دسترسی در ارتباطات به دلیل نبود پراکندگی، امکان آنالیز و نظارت ارتباطات بین نرم‌افزاری و صحت عملکرد آن، سادگی در شناسایی مشکلات و خطاهای پیش آمده، امکان اعمال تغییرات ارتباطی به سادگی و بدون نیاز به تغییر مجدد در نرم‌افزار و یا سرویس، امکان پیاده‌سازی کروگرافی‌ها و روندهای مختلف با قابلیت اتصال به DLL، پایگاه داده Oracle، SQL و …، امکان تبدیل پیام‌ها و اتصال به وب سرویس‌ها و ارسال پیامک (SMS) در صورت قطع بودن سیستمهای مقصدرا فراهم می کند.

اگر نیازمند یک نرم افزار کاملا تحت وب هستید به منظور ارتباط امن و پایدار نرم افزار های موجود سازمان هستید و می خواهید حتی از طریق تلفن همراه این ارتباطات را مدیریت ما به شما بررسي یکپارچه ساز آی کن را پیشنهاد می دهیم.

مطالب مشابه:

هوشمند سازی سیستم با فرایند ساز و ایجاد گردش کار

بایگانی اسناد و آرشیو مدارک بصورت الکترونیکی یا سنتی و دستی ؟

ایجاد فرم های دلخواه سازمانی با موتور فرم ساز تحت وب

افزایش بهره وری با راه اندازی اتوماسیون اداری

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *