نرم افزار های مالی و حسابداری

آنچه در ادامه میخوانید:

همان طور که می دانیم امروزه و با توجه به شرایط اقتصادی یکی از مواردی که بسیار مورد توجه بنگاه های اقتصادی، شرکت ها و حتی کسب و کار های کوچک و نوپا قرار گرفته است و یا حتی می توان اذعان داشت اساس و پایه تشکیل و بقای آن ها می باشد و بسیاری از اهمیت آن غافل هستند و تعداد زیادی از ناکامی ها به دلیل همین سهل انگاری و غفلت از اهمیت آن اتفاق می افتد، بخش حسابداری و فرایند های مالی سازمان است که اهمیت روز افزون آن بر افراد صاحب بنگاه ها کسب و کار های کوچک و بزرگ پوشیده نیست. لذا بر آن شدیم با ارائه مقالات آموزشی ساده، سهم کوچکی در رفع این مشکل و افزایش آگاهی داشته باشیم.

دسته بندی کلی کاربردهای نرم افزارهای حسابداری-مالی:

  • حسابداری
  • بودجه و اعتبارات
  • حقوق و دستمزد
  • خزانه داری
  • صورت های مالی

بیایید فرض کنیم شما صاحب یک کسب و کار هستید و نه یک حسابدار، بنابراین ترجیح شما این است که وقت و تمرکز خود را روی پیشرفت کسب و کار خود گذاشته تا اینکه برای ثبت و ضبط مراودات مالی و هر نوع فعالیت وقت گیر دیگر که از ارزش کمتری برخوردار است وقت تلف کنید. بنابراین اینجاست که نرم افزار حسابداری و مالی اهمیت پیدا کرده و به کمک می آید. اگر انتخاب شما صحیح باشد و به درستی از آن استفاده نمائید، زندگی شما آسان تر شده و با انجام کلیه امور پیچیده مالی از طریق نرم افزار، امور مالی شما به سادگی تحت کنترل و مدیریت شما قرار خواهد گرفت و پیامد های شگفت آن را در آینده نه چندان دور خواهید دید. در حال حاضر کسی تمایل ندارد وقت و توجه خود را صرف کار های تکراری و پیچیده و زمان بر نماید، مادامی که نرم افزار ها تمام این موارد را با دقت بالا و سرعت مناسب، بدون خطا انجام می دهند. با یک مثال جزئی برای شما مشخص خواهد شد که این نرم افزار ها چه کار می کنند؛ وقتی به طور مثال فاکتور خرید کالایی را ثبت می کنید نرم افزار سند حسابداری آن را صادر کرده و در حساب های خرید کالا و شخصی که از او خرید شده ثبت می کند و به طور اتوماتیک تعداد و قیمت کالای خریداری شده و موجودی انبار را چک می کند . سپس در قسمت پرداخت سیستم به طور اتوماتیک چک و یا وجه پرداخت شده را در سیستم ثبت می کند و گزاشات مالی را به روز می کند و در اختیار مسئول مربوطه قرار می دهد.

اگر بخواهیم در یک جمله و به طور خلاصه نرم افزار مالی و حسابداری را تعریف کنیم، به این صورت که نرم افزارهای حسابداری و مالی برای دنبال کردن معاملات مالی درون یک سازمان مورد استفاده قرار میگیرند.

امتیاز این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط