25 نوامبر 2017 اخبار آی کن0 نظر
نظارت آسان و دقیق بر دارایی های ثابت با نرم افزار اموال و دارایی های ثابت

نظارت آسان و دقیق بر دارایی های ثابت با نرم افزار اموال و دارایی های ثابت

اموال هر شرکت، سازمان و نهاد و حتی کسب و کار جزو دارایی های آنها محسوب می شود به خصوص اینکه سازمان و نهاد ها دولتی نیز باشند، چرا که باید در برابر اموال دولتی به مسئولین بالا دستی خود پاسخگو باشند بنابراین یکی از وظایف مدیران این است که از اموال و تجهیزات شرکت و سازمان خود اطلاع دقیقی داشته باشند. مدیران باید بدانند چه میزان از دارایی های سازمان مستهلک شده است و یا چه میزان از آنها در نقل و انتقال ها جابجا شده اند و مهمتر اینکه باید لیست تهیه شده از اموال و دارایی های ثابت با موجودی ها بخواند.

اموال ، نرم افزار اموال ، اموال و دارایی های ثابت ، نرم افزار اموال و دارایی های ثابت ، سیستم اموال ، سامانه اموال ، مدیریت اموال

اما تعریف دارایی های ثابت( Fixed assets) چیست؟

دارایی های ثابت دارایی هایی با عمر زیاد است که در روال عملیات شرکت ها استفاده می شوند و مولد هستند. مهم تر اینکه برای فروش مجدد خریداری نمی شوند. به عبارتی دارایی ثابت، دارایی های هستند که موجودیت عینی دارند . از قبیل زمین، ساختمان، ماشین آلات، کامپیوتر، آی پد، تلفن همراه، تلفن ثابت، مبلمان، تجهیزات ، تعمیر و نگهداری، وسایل نقلیه، ظروف و … البته باید گفت برخی از این دارایی ها، دارای عمر اقتصادی معین و محدودی هستند و مستهلک می شوند.
از گذشته تاکنون برای اینکه مدیران بتوانند بر اموال و دارایی های ثابت خود نظارت و کنترل داشته باشند به صورت دستی اموال را لیست می کنند ولی ردیابی اموال با شیوه های قدیمی و دستی «زمان» را که مهم ترین ثروت یک سازمان و شرکت محسوب می شود، به هدر می دهد. از سوی دیگر انجام این کار بسیار سخت است و با خود کاهش دقت را در پی دارد، چرا که همیشه خطای انسانی وجود دارد. پس بهترین روش و ابزاری که می تواند در زمان و پول شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ صرفه جویی کند و دقت را بالا ببرد، استفاده از نرم افزار اموال یا سامانه دارایی های ثابت مانند سامانه و نرم افزار دارایی های ثابت « آی کن» است.
سیستم اموال آی کن به مدیران اداره ها، سازمان ها، نهاد ها، شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ و کوچک اجازه می دهد که هر زمان خواستند از وضعیت اموال خود آگاه شوند و ضمن نظارت، آنها را به درستی و با وسواس بالا کنترل کنند. بنابراین استفاده از نرم افزار دارایی های ثابت و سامانه اموال این اجازه را به مدیران می دهد به دلیل در دسترس بودن اطلاعات از طریق نرم افزار نگران کم شدن و یا مغایرت داشتن اموال با لیست تهیه شده نباشند.
نرم افزار مدیریت اموال ( Fixed Asset Management Software ) می تواند مغز عملیاتی مدیران شرکت ها درباره اموال باشد به عبارتی سامانه اموال آخرین راه برای ردیابی دارایی ها است. به عبارتی با نرم افزار مدیریت سرمایه و دارایی های ثابت می توان از هر گونه تغییرات مانند وضعیت دارایی، تاریخ، مکان و … که در طول عمر دارایی اتفاق می افتد، مطلع شد. بنابراین سیستم جمع آوری داده های دارایی های ثابت می تواند برای شرکت ها و سازمان ها بسیار کمک کننده باشد و کارها را بسیار آسان کند. با روش های نوین ردیابی اموال دیگر احتمال خطا به کمتر از یک درصد می رسد.
به مزايای فوق مواردي مثل ارتباط نرم افزار اموال آی کن به هر نرم افزار حسابداری جهت درج سند استهلاک سالانه و سایر اسناد مالی همچنين کنترل دارايي هاي هر فرد و جلوگيري از درخواست مجدد و .. را نيز بايد افزود.


سایر محصولات مرتبط:

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *