20 نوامبر 2017 اخبار آی کن0 نظر
نرم افزار انبار و انبارداری؛ راهی برای ذخیره ثروت در کسب و کارها

نرم افزار انبار و انبارداری؛ راهی برای ذخیره ثروت در کسب و کارها

انبار ، انبارداری ، نرم افزار انبار ، ذخیره ثروت ، نرم افزار انبارداری ، سامانه انبار ، حسابداری انبار

حتما تاکنون بارها کلمه «انبارداری» را شنیده اید. این کلمه در اداره ها، فروشگاه ها و به عبارتی هر کسب و کار کوچک و بزرگ شنیده می شود. انبارداری ( Inventory ) فهرستی از کالاهای موجود در انبار است. به عبارتی انبارداری یعنی فعالیت های مربوط به آماده کردن، حفظ و توزیع مواد و کالاهای مورد نیاز سازمان و یا هر کسب و کاری است.
در گذشته ای نه چندان دور صاحبان کالاها به دلیل اینکه وسعت و تعداد کالاها زیاد نبود و حداقل به اندازه و وسعت کنونی نبود، با حساب سرانگشتی و یا با یادداشت کردن آن از موجودی کالاهای خود در انبار مطلع می شدند ولی در زمان کنونی که با حجم وسیعی از کالاها و دارایی ها در سازمان ها ، فروشگاه ها، مغازه ها و … روبرو هستیم
بنابراین دیگر ذهن قادر به سپردن موجودی انبارها نیست و برای لیست کردن موجودی انبارها به صدمن کاغذ نیاز است از این رو دیگر آسان نیست که صاحبان کالاها بدانند چه میزان موجودی در انبار خود دارند؟ و یا اینکه چه میزان از انواع کالاهای موجود در انبار از آن خارج شده است؟ اینکه چه میزان باید سفارش خرید دهند؟ برای تولید کالاهای خود به موادی نیاز دارند؟

 انبار ، انبارداری ، نرم افزار انبار ، ذخیره ثروت ، نرم افزار انبارداری ، سامانه انبار ، حسابداری انبار
این روزها فناوری و نرم افزار انبار و انبارداری پیشرفته به کمک سازمان ها ، فروشگاه ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ آمده است. از جمله این تکنولوژی ها و فناوری های جدید در کمک به عرصه انبارداری استفاده از نرم افزارهای انباری است که از سوی شرکت های بزرگ از جمله آی کن جهت لیست کردن کالاهای موجود در انبار ساخته شده است. با استفاده از این نرم افزارها نه تنها دیگر نیازی به سپردن موجودی انبار در ذهن و مصرف صدم من کاغذ نیست بلکه این نرم افزارها به آسانی به صاحبان کالا ها کمک می کنند تا در ذخیره و نگهداری کالا برای تولید، مصرف و تامین مواد کالاهای مورد نیاز سازمان به روز بود.
وقتی صاحبان هر کسب و کاری از یک نرم افزار مهم انبارداری بهره ببرد این کار دارای فواید بسیاری است. از جمله فواید استفاده از نرم افزار انبارداری، ردیابی موجودی انبار است که برای هر کسب و کار کوچک و بزرگی یک کار ضروری و حیاتی محسوب می شود. وقتی صاحبان کسب و کار ، سازمان ها و فروشگاه ها اطلاعات بروزی از انبار خود دارند، می توانند سفارشات زائد را حذف کنند و این یعنی پس انداز کردن پول و حسابداری انبار . از سوی دیگر وقتی کالاهای غیرضروری در نرم افزار انبارداری ثبت نمی شود خود موجب سرمایه گذاری بهتر خواهد شد. حتما می دانید که هر تغییر غیرمنتظره در کسب و کار می تواند آن کسب و کار را از ردیف رقابت بین کسب و کارهای همسان خود خارج کند. درست است که هنوز هم برخی شرکت ها و سازمان ها اطلاعات موجودی انبار خود را دستی و با لیست کردن روی توده انبوهی از کاغذ نگهداری و از استفاده از سیستم انبارداری خودداری می کنند که البته این بخش از صاحبان کسب کار نیز باید بدانند از مزایای سیستم نرم افزاری انبارداری مطلع نیستند که ما بزودی در مطلبی دیگر مزایای استفاده از نرم افزار و یا همان سیستم انبارداری برای شما خواهیم گفت.
ناگفته نماند همين استفاده از کاغذ هاي بي شمار و اتلاف منابع زيست محیطي خود نمونه اي بي اهميت جلوه دادن ارزش های منابع طبيعي هست.

 انبار ، انبارداری ، نرم افزار انبار ، ذخیره ثروت ، نرم افزار انبارداری ، سامانه انبار ، حسابداری انبار

← آشنایی با نرم افزار انبار آی کن →

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *