۲۰ بهمن ۱۳۹۸ نمونه پروژه ها۰ نظر
سیستم مجوز انشعاب آب روستایی – شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان

خدمت انشعاب یکی از فرآیندهایی است که بعد از استقرار در قالب فرم‌های مرتبط می‌تواند به لحاظ زمان و هزینه صرفه‌جویی قابل توجهی را برای شرکت به همراه داشته باشد. شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان در سال ١٣٩۴ تصمیم بر این مهم گرفت تا فرآیند خدمت انشعاب را با توجه به تجربیات بسیار موفق گروه مهندسی آی کن در حوزه وزارت نیرو و به ویژه شرکت مدیریت منابع آب ایران پیاده‌سازی نماید. پیاده‌سازی خدمت انشعاب با نصب و استقرار مدیریت فرآیندهای کسب و کار آی کن (Standard BPMS) شروع گردید. پس از نصب و ارائه آموزش‌های لازم جهت استفاده از امکانات نرم افزار مدیریت کسب وکار آی کن تحلیل فرآیند خدمت انشعاب انجام پذیرفت.

سامانه خدمات انشعاب

برای درک کامل موضوع بهتر است نگاهی به خدمت انشعاب و الزامات آن داشته باشیم. در مرحله نخست از خدمت انشعاب فرم درخواست انشعاب تکمیل می‌گردد. در این فرم مدارکی باید به صورت پیوست قرار بگیرد و بعد از ر کردن فیلدهای فرم درخواست انشعاب، فرآیند وارد مرحله بعدی خود شده و پس از بررسی مدارک باید از مکان مورد نظر بازدید صورت گیرد. این بازدید منتج به تایید یا عدم تایید درخواست می‌گردد که در هر صورت باید دلایل موضوع در فرم مربوطه وارد گردیده و پس از گردش و ادامه فرآیند این اطلاعات ثبت خواهد شد. در صورتی که به هر دلیلی اطلاعات وارد شده از طرف مشتری مورد تایید نباشد باید فرم عودت داده شود. از قسمت‌های دیگر این فرآیند می‌توان به واریز وجه به صورت الکترونیکی، گزارش نصب انشعاب و درنهایت تکمیل اطلاعات مشترک و آشیو اطلاعات اشاره نمود.

امکانات سامانه انشعاب

اما غیر از مکانیزه شدن فرآیند فروش و نصب انشعاب، این سامانه چه امکاناتی را در اختیار سازمان آب و فاضلاب روستایی گلستان قرار داده است؟ اولین امکان پرداخت الکترونیکی وجه است که الزام مراجعه به بانک را برای مشترکین برداشته است. بر اساس اطلاعات وارد شده در سامانه بسیاری از گزارشات در اختیار شما قرار خواهند گرفت. به عنوان مثال گزارش انشعاب‌های واگذار شده به تفکیک شهرهای استان و همچنین در بازه‌های زمانی متفاوت که به راحتی توسط یک ویزارد قابل فیلتر شدن می‌باشد. امکان تعریف پیمانکاران متعدد در زمینه نصب و برقراری انشعاب نیز از دیگر مزایای سامانه خدمت انشعاب است که بدون محدودیت می‌توانید پیمانکارن خود را در سامانه وارد کرده و متناسب با این موضوع گزارش انشعاب‌های نصب شده توسط هر کدام از پیمانکاران را در بازه‌های زمانی متفاوت داشته باشید.

خدمات سامانه انشعاب

خدمت انشعاب در حال حاضر توسط پورتال سازمان بدون هیچ مشکلی در حال ارائه می‌باشد که جزئیات این موضوع را می‌توانید با دانلود کامل طرح در همین صفحه مطالعه نمایید. لازم به ذکر است فارغ از قابلیت‌هایی که سامانه خدمت انشعاب با تکیه بر Standard BPMS گروه مهندسی آی کن ارائه می‌دهد این تلاش و دقت کارشناسان خبره در آب و فاضلاب روستایی استان گلستان است که این سامانه را عملیاتی ساخته است. ما در گروه مهندسی آی کن تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا بستری راحت و امن در اختیار مشترییان خود قرار داده تا با پشتیبانی در بالاترین سطح ممکن بتوانیم سال‌های زیادی را در کنار مشترییان خود بمانیم. آنچه که دلگرمی ما را افزایش می‌دهد رضایتی است که در بازخورد رفتار مشتریان خود می‌بینیم.

رتبه در دومین جشنواره راهکارهای جامع نرم افزاری آی کن: مقام دوم از دیدگاه عموم در رای گیری بر روی سایت

0 0 آرا
رتبه بندی متن
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات