۱۲ اسفند ۱۳۹۸ نمونه پروژه ها۰ نظر
سامانه مرخصی و ماموریت – اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان

یکپارچه شدن سامانه اتوماسیون اداری گروه مهندسی آی کن با سامانه‌های حضور و غیاب و تردد از مزیت‌های بسیار مهمی است که مشتریان بعد از آشنایی با اتوماسیون اداری از آن بهره می‌گیرند. توانایی ارتباط فرم‌ها در اتوماسیون اداری با سامانه‌های تردد و حضور و غیاب در قالب فرآیندهایی است که در بستر BPMS آی کن محیطی کاملا کاربرپسند را برای سازمان‌های مشتری و کاربر نهایی اتوماسیون ایجاد کرده است. ساختار اتوماسیون اداری گروه مهندسی آی کن بر پایه BPMS توسعه یافته است و به همین دلیل نگرانی توسعه فرآیندها بر اساس ارتباط بین سامانه‌ای برای مشتریان گرامی وجود نخواهد داشت. اداره کل محیط زیست استان سمنان نیز هم اکنون در حال استفاده از فرم‌های یکپارچه‌ای است که به واسطه آنها اطلاعات برای سامانه‌های تردد و حضور غیاب ارسال می‌گردد. برای مشخص شدن ویژگی‌های فرم‌های تولید شده در اتوماسیون اداری موضوع را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم.

سامانه مرخصی و ماموریت

ثبت مرخصی و ماموریت ارتباط مستقیمی با کارکرد روزانه و ماهانه افراد و در نتیجه میزان حقوق و مزایای دریافتی آنها دارد. درج اطلاعات مربوط به مرخصی و ماموریت از الزامات اولیه در هر سازمان بزرگ و کوچک است و به ویژه اینکه سازمان مربوطه یک سازمان دولتی با ساختاری مشخص از سمت‌ها برای کارمندان خود باشد. اما نکته مهم سوئیچ کردن بین سامانه‌های مختلف است. از طرفی اتوماسیون اداری یک سامانه بسیار پرکاربرد برای تولید انواع اسناد اداری است و در همه سازمان‌ها کاربران بیشترین زمان کاری را در این سامانه مشغول به کار هستند. کار یک سامانه در بیشترین اوقات کاری بخشی از رفتار سازمانی کاربران شده که ترجیح می‌دهند کمتر از آن سامانه برای انجام کارهای دیگر خارج شده و یا به تعبیر دیگری، کار با سامانه‌های دیگر برایشان دشوار است. گروه مهندسی آی کن این رفتار و چالش سازمانی را مد نظر قرار داده و به نحوی می‌توان گفت که برای راحتی سازمان‌های مشتری در جای ممکن بیشترین انعطاف‌پذیری را در کار وارد کرده است تا ارتباط بین سامانه‌های مختلف و اتوماسیون اداری برقرار گردد.

راهکار ارائه شده جهت ثبت فرم های مرخصی و ماموریت

در راهکار ارائه شده تعداد چهار فرآیند در نظر گرفته شده است که به ازای هر فرآیند یک سرویس فعال می‌باشد. ثبت مرخصی و ماموریت توسط فرم‌های مربوطه در اتوماسیون اداری انجام می‌پذیردو پس از ورود اطلاعات در فرم‌ها که قطعا بر اساس دسترسی‌های کاربران در نظر گرفته می‌شود اطلاعات به سامانه حضور غیاب علم و صنعت ارسال می‌گردد. لازم به ذکر است که گروه مهندسی آی کن در صورت همکاری شرکت‌های ارائه دهنده دستگاه‌ها و سامانه‌های تردد و حضور و غیاب، هیچگونه محدودیتی را در کار خود اعمال نمی‌کند. در حال حاضر نمونه‌های انجام شده با شرکت‌های همکار و فعال در این زمینه به تعداد وجود دارد که در سازمان‌های مشتری مشغول به ارائه سرویس مشترک با گروه مهندسی آی کن هستند.

فرم ساز سیستم مرخصی و ماموریت

پس از دانلود طرح مشاهده خواهید کرد که فرم طراحی شده برای ورود اطلاعات در سازمان محیط زیست استان سمنان کاملا سفارشی است که شامل رنگ و لوگوی مناسب سازمان است. این مورد در تمامی قسمت‌های اتوماسیون اداری گروه مهندسی آی کن قابل لحاظ می‌باشد. با توجه به اینکه فرم‌ساز اتوماسیون اداری گروه مهندسی آی کن یک فرم ساز حرفه‌ای با امکانات طراحی فوق‌العاده راحت است، شما حتی از یک تصویر ساده یا یک تصویر حرفه‌ای طراحی شده در فتوشاپ نیز می‌توانید به عنوان پس‌زمینه فرم خود استفاده نمایید. از امکانات دیگری که بیشتر به فرآیند گردش فرم برمی‌گردد می‌توان به موضوع ماموریت گروهی اشاره کرد که بعد از پر کردن فرم توسط یکی از افراد مامور می‌توان با یک ارجاع ساده آن را برای بقیه کاربران نیز ارسال نمود تا هر کاربر گزارش ماموریت خود را تکمیل نماید. این نوع طراحی فرآیند بر اساس بهینه‌سازی فعالیت‌های اداری و در راستای صرفه‌جویی در زمان می‌باشد. تجربه طراحی فرآیندهای مشابه با این مورد در گروه مهندسی آی کن بر اساس نمونه‌های متعدد وجود دارد که با مشاوره گرفتن از کارشناسان ما می‌توانید سازمان خود را به این فرآیندها تجهیز نمایید. برای مشاهده کامل فرم‌های طراحی شده در اتوماسیون اداری گروه مهندسی آی کن می‌توانید طرح را دانلود و نمونه فرم‌ها را بررسی نمایید. همچنین در پایان اشاره‌ای به گزارش‌ساز حرفه ای اتوماسیون اداری داشته باشیم که قطعا برای شما جذاب خواهد بود. برای مشاهده قابلیت‌های موجود در سامانه گزارش‌ساز اتوماسیون اداری لطفا درخواست دموی خود را بر روی سایت تکمیل نمایید.

0 0 آرا
رتبه بندی متن
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات